Diakonia

Pomoc Evanjelickej diakonie v čase karantény pokračuje

Pomoc Evanjelickej diakonie v čase karantény pokračuje

Ako spoločnosť už niekoľko mesiacov čelíme pandémii koronavírusu. Ochorenie COVID-19 nám takmer na dennom poriadku, v osobnom aj profesijnom živote, prináša výzvy a starosti, ktoré sme doteraz nepoznali. Poskytovanie sociálnych služieb má v tomto smere svoje jedinečné špecifiká, zvládnuť ich bolo výzvou. Po prvej vlne na základe empirických ukazovateľov môžeme skonštatovať, že v strediskách Evanjelickej diakonie sme ju zvládli veľmi dobre.

Diakonický domov Elim

Diakonický domov Elim

Diakonia – služba blížnemu má v Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku dlhú tradíciu. Vo Východnom dištrikte pôsobí niekoľko stredísk, ktoré poskytujú sociálne služby seniorom a občanom sa zdravotným postihnutím. Biskupský úrad Východného dištriktu ECAV na Slovensku chce nadviazať na túto službu lásky a zriadiť v budove bývalého konviktu na Baštovej ulici v Prešove diakonický domov, ktorému dáva názov Elim.

HĽADÁME OPATROVATEĽKY DO NÁŠHO TÍMU

Sme Stredisko Evanjelickej DIAKONIE Bratislava. Hľadáme opatrovateľky do nášho Zariadenia pre seniorov (Domov dôchodcov), v centre Bratislavy na TPP s nástupom ihneď. Základnou kvalifikáciou pre vykonávanie tejto práce je ochotné srdce slúžiť ľuďom vo vysokom veku, ako aj certifikát z opatrovateľského kurzu. V prípade, že máte záujem o túto prácu a certifikát ešte nemáte, vieme sprostredkovať absolvovanie opatrovateľského kurzu počas trvania pracovného pomeru.

Prezident SR Andrej Kiska navštívil košeckú diakoniu

Prezident SR Andrej Kiska navštívil košeckú diakoniu

Hlava štátu – prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska so sprievodom, navštívil v rámci svojho pracovného programu vo štvrtok 14. marca 2019 Ilavský okres, kde sa stretol s predstaviteľmi samospráv z regiónu. V popoludňajších hodinách zavítal aj do Strediska Evanjelickej DIAKONIE v Košeci, v ktorom sa uskutočnilo milé stretnutie s jeho obyvateľmi a personálom.

Pomoc, ktorá spája

Pomoc, ktorá spája

Jednou z najvernejších organizácií, ktoré aj tri roky po smrti Antona Srholca napĺňajú jeho odkaz, je Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku na čele s Janou Gasperovou a Szilivou Buzalovou. Obe tieto krehké ženy si vzali k srdcu slová, ktoré pán farár Srholec povedal pred smrťou: "nenoste mi kvety a nestavajte pomníky, ale pokračujte v začatom diele boja za slobodu a pomáhajte najchudobnejším z chudobných, ľuďom bez domova".

Strana 1 z 1
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.