Ponuka z evanjelického cirkevného zboru Hamburg-Hamm z Nemecka

Partnerská organizácia Martin-Luther-Bund (MLB) sa s nami delí o nasledovnú ponuku: Evanjelická luteránska cirkev v Hamburgu-Hamm sa koncom októbra 2021 vzdá jedného zo svojich troch kostolov.

K tomuto termínu bude k dispozícii 90 stoličiek pre bohoslužobnú miestnosť (2 obrázky v prílohe). Stoličky nie sú stohovateľné. Prepravu si musí zabezpečiť záujemca sám. Je možné, že takýto transport bude vyžadovať malú dodávku. (Cirkevný zbor môže prípadne zabezpečiť nocľah).

Cirkevný zbor ponúka k dispozícii aj organ, ktorý už po uvedenom termíne nebude potrebný. Dá sa na ňom hrať a na službách Božích sa bude používať do konca októbra 2021. Ak sa má však v budúcnosti dlhšie používať, bude potrebná jeho generálna oprava. (Znalecký posudok a popis je v prílohe). Prepravu a transport si musí záujemca zabezpečiť sám.

Stoličky a organ sa môžu darovať nezávisle od seba.

V prípade záujmu kontaktujte zahraničné oddelenie GBÚ do konca mája 2021. Záujemca môže kontaktovať aj priamo farára Johannesa Kühna, ktorý je zároveň aj 2. predsedom MLB.

Viac informácií o organe je tu: Orgel-Gutachten Dankeskirche Hamm 2021.pdf