ŠPECIÁLNE ZASTAVENIE

Text: 2M 3, 1-5
Dnes ráno bol nádherný východ slnka. Črtá sa krásny deň – konečne. Mal som však už od rána príliš veľa práce na to, aby som si ho vychutnal. Pred chvíľou som si na ten východ slnka spomenul a uvedomil som si, že som dnes ráno nevyužil príležitosť uctievať Pána. Poďakovať, že som sa opäť mohol zobudiť, že mi dal novú šancu, že ma tak nekonečne miluje.
Uprostred práce a každodenného stresu sa dajú objaviť krásne momenty a záblesky Božej dobroty, ktoré si tu i tam všimneme. Prenikajú k nám cez „škáry neba“ – kiežby sme si naši čas zastaviť sa a premýšľať o Božej láske k nám.
Čo ak by sa Mojžiš uspokojil iba s letmým pohľadom na ker, čo horel, ale nezhorel? Či ak by ho nechal bez povšimnutia a ponáhľal sa za inými vecami, za svojimi ovcami, rodinou, povinnosťami? PRIŠIEL BY O VEĽKOLEPÉ STRETNUTIE SO ŽIVÝM BOHOM, KTORÉ ZMENILO JEHO ŽIVOT.
Niekedy sa v živote musíme ponáhľať. Ale život by mal byť menej o uponáhľanosti a viac všímavosti. Život je prítomnosť. Žiť znamená uvedomovať si svet okolo nás, vidieť Božiu lásku, ktorá k nám preniká, otočiť sa za zázrakom, ako je východ slnka. Možno ti Boh chce dať zažiť tvoj „KAIROS“ – ČAS, KEĎ SA S NÍM OSOBNE STRETNEŠ, VÝNIMOČNE, INÁČ, AKO ZVYČAJNE. VO SVOJEJ RUTINE, V TICHU, VO SVOJEJ BOLESTI ALEBO STRACHU. Pretože ti chce niečo dôležité povedať, ukázať nový smer, uistiť ťa v Jeho láske k tebe.
Odbočme dnes zo svojej rutiny a plánov. Urobme niečo iné. Možno dnes bude pre nás „horiacim krom“ naša komôrka, prechádzka v lese, spoločný čas pri Písme s rodinou. Podstatné je, že je to BOH, ktorý ku nám chce prehovoriť, chce sa nás dotknúť, túži s nami osobne komunikovať.
Čítajme si dnes pozorne a s modlitbou Ev. Jána 8. kapitolu

Pieseň na povzbudenie: