Som stvorený s úžasným zámerom

Som stvorený s úžasným zámerom

Žalm 139, 13-18
„Lebo Ty si mi stvoril ľadviny, v matkinom živote Ty si ma utkal. Ďakujem Ti, že si ma predivne utvoril; divné sú Tvoje skutky. A moja duša to dobre vie.“ 13-14

Jednou z charakteristík dnešnej doby je bezcieľnosť, apatia, rezignovanosť. Aké ľahké je, vďaka všadeprítomným médiám a „duchu tejto doby“, za ktorým je dokonale zamaskovaný „boh tohto sveta“ diabol uveriť, že život nemá zmysel, že všetko je len náhoda, že sme hračkou osudu, že Boh je výmysel a zodpovedáme sa len sebe, že si môžeme žiť ako chceme a robiť čo chceme. Dalo by sa dlho pokračovať. Vďaka internetu a nekonečným dátam sa stávame „digitálne dementní“, závislí a hlúpi. Sme leniví a strácame záujem žiť plnohodnotne a naozaj zápasiť o hodnoty, pretože sa necháme zabávať obrazovkou, na ktorú sme nalepení nekonečné hodiny počas dňa (TV, PC, mobil). Načo sa potom snažiť, zápasiť, bojovať o hodnoty, pracovať na sebe a učiť sa disciplíne a vytrvalosti... možno zveličujem, ale... pozrime sa okolo seba.

Poďme sa pozrieť na tento problém zo strany Písma, ponorme sa do dnešného nádherného žalmu. Čítali sme v ňom, že Boh nás pozná! „Lebo Ty si mi stvoril ľadviny, v matkinom živote Ty si ma utkal. Ďakujem Ti, že si ma predivne utvoril; divné sú Tvoje skutky. A moja duša to dobre vie.“ Keď to vieme, môžeme si byť istí, že naše životy nie sú len nejakou zhodou okolností. Nie sú riadené ani osudom. Boh jednal zámerne a cielene, keď nás stvoril. Nemusíme o tom pochybovať.

Môžeme s presvedčením vyhlásiť, že sme utvorení úmyselne, pretože Stvoriteľ vesmíru nás sformoval, pozná nás a pozýva nás do vzťahu s Ním. Boh stvoril celú našu bytosť. Nie len viditeľné časti nášho tela, ale aj naše city, osobnosť a talenty. Pospájal to všetko starostlivo a zámerne ešte pred naším narodením a presne vedel, akým človekom sa staneme. Boh nás pozná dôkladne a do detailov. V Ňom nachádzame svoju identitu a náš život naberá zmysel. Dávidov žalm nás povzbudzuje k vďačnosti za to, ako nás Boh stvoril. To, kým sme, kde sme a čo môžeme urobiť pre Božie kráľovstvo, nie je omyl ani náhoda. Každá z nás bola stvorená s láskou a konkrétnym zámerom. Čo môžeš tento týždeň urobiť pre to, aby sa v tom, ako jednáš s druhými prejavila tvoja pravá identita? 

Modlitba: Nebeský Otče, je úžasné, že si ešte pred mojím narodením tak starostlivo a zámerne vytvoril každú časť môjho ja a že si tak starostlivo všetko spojil do celku. Nech sa v mojej práci, živote a láske odráža moja vďačnosť za všetko, čo si urobil. Amen.

Premýšľajme v tichu s modlitbou nad žalmom 139,1-18

Pieseň na povzbudenie:

https://www.youtube.com/watch?v=_ggLBy6YgFk

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.