Choďte po celom svete

Choďte po celom svete

Mk 16, 15-18

Potom im povedal: Choďte po celom svete, kážte evanjelium všetkému stvoreniu. 
Stretávam sa s tvrdeniami rôznych ľudí, že ich sa evanjelium netýka. Oni sú iná kultúra, oni sa inde narodili, oni nikdy o Pánovi Ježišovi nepočuli.  Hlavne často počúvam, že Pán Ježiš je predsa  len židovský Boh. 
Pán Ježiš však sám povedal na konci nášho evanjelia, že majú ísť jeho učeníci do celého sveta a kázať evanjelium všetkým....bielym, čiernym, židom, protestantom, zdravým a chorým, malým aj veľkým... Proste všetkým. Kým trvá čas milosti všetci máme šancu stať sa dieťaťom Božím.
Kto uverí a bude pokrstený, bude spasený, ale kto neuverí, bude odsúdený.
Verím, že nejeden kňaz aj v našej cirkvi bojuje s tým, že aj keď rodičia naveľa svoje detičky privedú ku Krstu svätému už ďalej deti vo viere nevychovávajú. Proste si urobia čiaročku – vybavené a život ide ďalej. Lenže podľa dnešného textu vieme, že krst nestačí. Najdôležitejšie je uveriť, uveriť že náš Pán žije a je tu s nami každý deň až do smrti. Myslieť naňho každý deň a nechať sa ním viesť. Pretože až vtedy bude spasený každý z nás.


Úlohy:

1. V úvode vidíme obrázok Zeme aj s detičkami z rôznych kultúr a zemí. Pozrite si,  kam všade Pán Ježiš poslal svojich učeníkov. Nepovedal , že len do niektorých krajín ale do celého sveta.
2. Urobte si  zemeguľu vo forme koláže: 
- na veľký papier nakreslíme veľký kruh
- nastriháme alebo radšej natrháme modré a zelené papieriky rôznych rozmerov, ktoré potom podľa toho kde sa čo nachádza nalepíme (more modré, trávnatá plocha zelené alebo súš aj hnedé papieriky)
3. Ak by ste boli ochotní obetovať jednu loptu, najlepšie modrú, môžete si na ňu nakresliť permanentnou fixkou jednotlivé svetadiely. Môžete si vyrobiť postavičky detičiek ako sú na obrázku na začiatku článku a nalepiť ich ako "chodia" po zemeguli.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.