Stretnutie spevokolov NOS 2016

Stretnutie spevokolov NOS 2016

V sobotu 10. 12. 2016 sa stretlo v Stredných Plachtinciach 8 spevokolov z Novohradského seniorátu. Stretnutie sme začínali úvodným slovom brata seniora Ivana Muchu. Celým podujatím nás sprevádzal brat farár Matej Alcnauer, ktorý má na starosti stretnutia spevokolov Novohradského seniorátu.
Spolu 130 účinkujúcich z 8 zborov nášho seniorátu pripravilo na sobotné adventné popoludnie pútavý a veľmi pekný program. Postupne sa nám predstavili spevokoly z Dobroče, Kalinova, Lučenca, Veľkého Krtíša, spojený spevokol zo Senného a Hornej Strehovej, Dolných Strhárov, Tomášoviec, ako aj domáci spevokol SION zo Stredných Plachtiniec.

Spievané boli piesne adventné i vianočné, ale takisto aj piesne, ktoré si v spevokoloch zložili a otextovali členovia sami. Každý spevokol bol na toto adventné podujatie zodpovedne pripravený, za čo sa v mene predsedníctva seniorátu chceme všetkým účinkujúcim srdečne poďakovať.

Toto stretnutie bolo akousi generálkou na slávnosti 500. výročia reformácie, ktoré u nás v Novohrade budú 29. 1. 2017 v Lučenci sa začiatkom o 10.00 hod. v evanjelickom kostole. Aj na toto podujatie vás chceme touto cestou srdečne a úprimne pozvať.

Naše adventné stretnutie sme ukončili modlitbou a požehnaním. Robili sme tak vo vedomí, že sme aj touto svojou kvapkou oslávili nášho nebeského Otca, a zároveň sme urobili radosť všetkým, ktorí sa na toto podujatie prišli pozrieť.

Témou tohtoročnej Adventnej radosti bola otázka, na ktorú si každý zúčastnený mohol zodpovedať: „Čo urobilo v poslednom čase radosť tebe?, Za čo všetko si v živote vďačný?“ Ako si na ňu, bratia a sestry, odpoviete? Za čo všetko sme Pánu Bohu vďační?

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.