Letný biblický a jazykový tábor 2014

Letný biblický a jazykový tábor 2014

Od 28. júla do 1. augusta 2014 sa v obci Kováčová pri Zvolene konal letný biblický a jazykový tábor pod vedením seniora Myjavského seniorátu Miroslava Hvožďaru.
O spoločensko-zábavné programy, súťaže a kvízy sa postarali Zuzana Patzová, Viera Vaňová a Ingrid Zríniová. Biblické vyučovanie mal teológ Ivan Lukáč, ktorý viedol deti k tomu, aby v Ježišových podobenstvách nachádzali úžasnú Božiu milosť preukázanú v dare nebeského kráľovstva. O vyučovanie anglického a nemeckého jazyka sa postarali zahraniční lektori Stephan Kumm a Anne-Rike Heinz, ktorí cudzí jazyk vyučovali v hrách a aktivitách, čo podnietilo táborníkov, aby si tieto jazyky obľúbili.

V utorok k nám zavítali deti z denného tábora zo Zvolena, s ktorými sme prežili vzájomné a radostné chvíle pri súťažiach a slove Božom. V stredu nás svojou návštevou poctil misionár Gerhard Jeremias, známy svojimi evanjelizačnými cestami okolo sveta. V rámci večera nám prezentoval misijnú cestu po Afrike a priblížil ťažkú sociálnu situáciu rodín, ktorí dennodenne zápasia o zdroj pitnej vody. Boli sme vedení k tomu, aby sme si uvedomovali tento dar, boli zaň Pánu Bohu povďační a dokázali sa oň deliť aj s tými, ktorí ho majú nedostatok. Štvrtkové popoludnie sa nieslo v duchu kresťanských piesní, o ktoré sa postaral náš hosť - farár Roman Dovala z Badína. Okrem programu v chatovej oblasti sme mohli navštíviť aj zrenovovaný komplex kúpaliska v Kováčovej, ranč vo Zvolene a hvezdáreň v Žiari nad Hronom.

Ďakujeme Pánu Bohu za Jeho vedenie a požehnanie počas celého týždňa. Napriek nepriaznivému počasiu sme aj tak mohli okúsiť Jeho dobrotu a potešenie. Poďakovanie patrí aj zdravotníčke Simone Handzokovej z Košíc, ktorá sa o všetkých nás postarala, kuchárkam Alžbete Smolíčkovej a Anne Nemečkovej, ktoré nám pripravovali chutné jedlá. Ďakujeme aj Gabriele Královenskej, ktorá nám bola nápomocná po všetkých stránkach a zabezpečovala chod tábora.

Veríme, že aj budúci rok sa budeme môcť opäť stretnúť ako jedna veľká rodina a osláviť tak meno nášho Pána Ježiša Krista.

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.