Sedem divov v KROK-u

Sedem divov v KROK-u

V centre KROK na Panenskej 25 v Bratislave sa 13. decembra 2012 konala vernisáž výstavky Sedem divov. Ten, kto ju nestihol, si môže výstavu pozrieť do konca januára 2013.
Staroveký svet so svojimi monumentálnymi pamiatkami odjakživa fascinoval deti i dospelých. Pri pohľade na pyramídy v Egypte sa aj dnešní stavitelia pýtajú, ako to starovekí ľudia dokázali postaviť? Práve krása tohto sveta nás inšpirovala pri projekte Sedem divov, ktorú sme realizovali vďaka podpore hlavného mesta Bratislava. Projekt, ktorý sme pred Vianocami úspešne dotiahli do konca, trval niekoľko mesiacov a cieľom bolo naučiť deti niečo o významných pamiatkach doma i vo svete a podporiť ich zručnosti.

V rámci projektu sme sa venovali siedmym divom starovekého sveta, ale spojili sme to aj so Slovenskom, konkrétne s hlavným mestom. Deti teda spoznávali sedem divov Bratislavy - hrad, Slavín, Modrý kostolík, prezidentskú záhradu, sochu M. R. Štefánika, Michalskú bránu a Dóm sv. Martina. Dôležité bolo nielen to, aby sa deti niečo naučili, ale hlavne, aby si ich išli osobne pozrieť zvonka i zvnútra. Pri každej pamiatke sa deti odfotili, potom si to nakreslili, vystrihli, nalepili - a to všetko s úsmevom a zábavou.

Vyhodnotením tohto projektu bola výstava detských prác o starovekých a bratislavských divoch. Aj vernisáž sa niesla v príjemnom, predsviatočnom duchu, v kruhu priateľov.

vložené 18. 12. 2012

Galéria k článku