Mladí sa stretli s mladými zo SLZ

Teologičky a teológovia z Evanjelickej bohosloveckej fakulty prijali pozvanie na stretnutie s mladými delegátmi, ktorí navštívili Bratislavu počas Konzultácie cirkevných predstaviteľov SLZ nášho regiónu (Stredná a východná Európa).

Prečítajte si, ako oni osobne vnímajú takéto stretnutia, čo im dávajú a čo pre nich znamenajú.

Eva Chalupková:
"Stretávať sa s mladými ľuďmi z evanjelických cirkví z iných krajín je dobré, pretože nám to rozšíri naše vedomosti o fungovaní mladých z iných krajín a taktiež nás to môže v mnohých smeroch inšpirovať."

Martin Benčík
"Toto stretnutie bolo pre mňa v mnohých ohľadoch veľmi prínosné. Mal som možnosť spoznať mladých ľudí z iných krajín, ktorí zápasia s rovnakými alebo aspoň podobnými výzvami, s akými zápasíme aj v našej službe. Stretávať sa s mladými ľuďmi z evanjelických cirkví z iných krajín je dobré podľa môjho názoru v tom, že to človeku nielen rozšíri obzory, ale aj ponúkne možnosť pomáhať cirkvi nielen doma, ale takisto aj v zahraničí."

Samuel Moric
"Na stretnutí sme diskutovali, okrem témy fungovania Svetového luteránskeho zväzu a jeho snáh, aj o našom kontakte s mladými ľuďmi v našej cirkvi. Toto stretnutie mi pomohlo:
a) venovať svoju pozornosť aj téme luteranizmu v okolitých krajinách,
b) rozšíriť obzory ohľadom práce s mladými ľuďmi v cirkvi,
c) získať kontakt so Svetovým luteránskym zväzom, ktorý pri týchto cirkvách pracuje.
Bolo dobré porovnať naše skúsenosti so skúsenosťami mladých ľudí z Estónska a Českej republiky, pretože sme zistili, že mladí ľudia v našich krajinách majú podobné záujmy. Na tomto stretnutí sa mi páčilo jeho samotné uskutočnenie mierne bezprostredným a otvoreným spôsobom."

Simona Sečanská
"Na stretnutí sme sa rozprávali o výzvach a daroch v našej cirkvi a cirkevných zboroch. Bolo omnoho ľahšie pomenovať prekážky, ako vidieť dary v mladých ľuďoch. Bolo inšpirujúce reflektovať aj nad pozitívnymi stránkami a uvedomiť si, že predsa v tých všetkých nedostatkoch sú aj malé svetielka nádeje - ľudia s veľkou rôznorodosťou talentov vďaka ktorým sa cirkev môže budovať a slúžiť druhým."