Návšteva gen. biskupa na Finančnom riaditeľstve SR

Návšteva gen. biskupa na Finančnom riaditeľstve SR

Predposledný októbrový týždeň tohto roku (21.10.2021) sa uskutočnilo pracovné stretnutie predsedu Ekumenickej rady cirkví SR Ivana Eľka a generálneho duchovného plk. Viktora Saba spolu s viceprezidentom finančnej správy Michalom Šoltésom a generálnou riaditeľkou osobného úradu Ivetou Hodásovou na Finančnom riaditeľstve SR.

Témou prvého stretnutia na najvyššej úrovni bolo predstavenie duchovnej služby Ústredia EPS vo všetkých rezortoch silových rezortoch, zhodnotenie služby duchovného finančnej správy Mariana Bodolló a najmä námety a východiská do ďalšej spolupráce. Prítomní sa jednomyseľne zhodli, že v zložitej covidovej dobe, ktorou prechádza celá spoločnosť, je pastoračné sprevádzanie výraznou pomocou pre zamestnancov v plnení úloh.  Plukovník Viktor Sabo okrem iného povedal: ,,Chceme byť pri vašich príslušníkoch nielen v dobrom, ale aj v zlom, ba dokonca byť pri nich, aj keď budú vyslaní do ,prvej línieʾ.“

Na záver všetkých pozval na slávnostné udeľovanie cien do Slovenského rozhlasu, ktoré sa uskutoční 9. decembra tohto roku a bude to pri príležitosti 15.výročia založenia Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR.

*duchovná služba Ústredia EPS vo finančnej správe pôsobí od 1.mája 2020.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.