Na Akadémii Policajného zboru v Bratislave začalo študovať ďalších 144 poslucháčov

Na Akadémii Policajného zboru v Bratislave začalo študovať ďalších 144 poslucháčov

V piatok 10. septembra 2021 sa konal akt otvorenia akademického roka 2021/2022 na Akadémii Policajného zboru v Bratislave spojený s imatrikuláciou študentov prvých ročníkov. Na štúdium nastúpilo 88 kadetov a 56 civilných študentov.

V príhovore študentom minister vnútra Roman Mikulec uviedol, že akadémia pripravuje do pracovného života aj absolventov, z ktorých mnohí zastávajú významné pracovné pozície na civilno-správnom úseku verejnej správy. Študentov a kolegov následne privítala rektorka akadémie Lucia Kurilovská, ktorá vysokú školu vedie od roku 2014. Na otvorení sa zúčastnili zástupcovia vedecko-pedagogického zboru, akademickej obce, študenti, vedúci katedier, riadiaci pracovníci Prezídia Policajného zboru a ministerstva vnútra a pozvaní hostia.
Za Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch Slovenskej republiky sa na slávnostnom otvorení akademického roka zúčastnil generálny duchovný plk. Mgr. Viktor Sabo a riaditeľ Úradu ekumenickej pastoračnej služby na MV SR plk. Mgr. Milan Petrula.

Galéria k článku

Jaroslav Balocký
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.