Mne dostalo sa zmilovania

11.10.1921 sa narodila Zuzana Máhriková. O jej rodinnom a pracovnom živote, či aj o tom ako pôsobila v Evanjelickom cirkevnom zbore Nitra, ste sa mohli dočítať v našom zborovom časopise Otvorená náruč Jar/leto 2021, ako aj v týždenníku našej ECAV Evanjelický posol.

17.10.2021 otvoril brat  zborový farár Ivan Boženík služby Božie práve gratuláciou našej milej sestre vo viere, mamičke, babičke, prababičke Zuzane Máhrikovej. Brat dozorca Ján Huba vyzdvihol, že naša sestra musela dbať na 4. Božie prikázanie: “Cti si otca i matku, aby si dlho žil na zemi“, keď je Pán Boh požehnal krásne jubileum 100 rokov života.

Primátor mesta Nitra Marek Hattas pozdravil členov cirkevného zboru, poďakoval sa za zodpovednosť pri dodržiavaní opatrení v meste Nitra a spolu so svojou dcérkou so srdečnou gratuláciou odovzdal kytičku a dar milej oslávenkyni, ktorá poďakovala slovami: „Pán primátor, konáte veľkú misiu, keď ste si všimol aj mňa - obyčajnú dedinskú učiteľku.“

Následne vystúpila početná rodina s. Máhrikovej. Na gitarách a s husličkami zaspievali spolu s cirkevným zborom pieseň Nebeský Bože Tvorca všehomíra. V príhovorných modlitbách sme v slovách Žalmu 90 nachádzali oporu, a tiež prosili o Božiu pomoc, silu a trpezlivosť pre oslávenkyňu a celú jej milú rodinu. Piesňou č. 490 sme ďakovali za veľkú Božiu milosť, ktorej sa nám dostáva.

Milé od pána primátora bolo, že s dcérkou navštívili aj našu detskú besiedku, kde boli srdečne prijatí.

Nech Pokoj Boží sprevádza našu milú sestru Máhrikovú, celú jej rodinu, i celý náš cirkevný zbor a našu ECAV.

Maroš Korenko, kurátor CZ Nitra