30. výročie vzniku Vojenskej polície

30. výročie vzniku Vojenskej polície

Dňa 4. novembra 2021 sa v priestoroch Posádkového klubu Trenčín konalo slávnostné zhromaždenie pri príležitosti 30. výročia vzniku Vojenskej polície (VP). Na slávnostnom zhromaždení si príslušníci VP pripomenuli významné medzníky formovania VP od jej vzniku v roku 1991 podnes.

Na pozvanie riaditeľa VP plk. Ing. Valentína Ceba sa slávnostného zhromaždenia zúčastnil generálny duchovný Ústredia EPS v OS SR a OZ SR (GD) plk. Mgr. Viktor Sabo. Na slávnostnej recepcii GD plk. Sabo v neformálnom rozhovore poďakoval riaditeľovi VP plk. Cebovi za pozvanie na toto slávnostné zhromaždenie. Využil aj možnosť stretnutia a rozhovoru so zástupcom náčelníka Generálneho štábu OS SR generálporučíkom Ing. Ľubomírom Svobodom a vojenskými policajtmi, s ktorými spolu slúžil v misii ISAF v Afganistane.
Po skončení slávnostného zhromaždenia GD navštívil Evanjelický cintorín na Hornom Šianci v Trenčíne. Položením kvetov, zapálením sviečky na hrob a tichou modlitbou si uctil pamiatku prof. Igora Kišša, ktorý bol jedným zo zakladateľov Duchovej služby v Armáde SR. Zastavil sa aj pri vedľajšom hrobe Pavla Demitru, kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorý tragicky zahynul 7.9.2011 v čase, keď GD konal službu v misii ISAF v Afganistane.


Galéria k článku

Jaroslav Balocký
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.