Prehliadky v CZ ECAV Brezno

Presne po roku, 15.9.2021 sa náš cirkevný zbor opäť otvorí širokej verejnosti. Všetkých Vás pozývam na komentovanú prehliadku nášho zborového areálu. Vlani sme navštívili vežu, tento rok bude program omnoho bohatší.

Začneme prehliadkou kostola, vystúpime na vežu, kde si môžete prezrieť zrekonštruované zvony, prezrieme si zachované časti mestského opevnenia v našej záhrade, budeme pokračovať prehliadkou miestnosti "Literárne Brezno" a našu prehliadku ukončíme v zborovej sieni, kde budú vystavené zaujímavé predmety z minulosti a prítomnosti cirkevného zboru, o ktorých nevedia ani mnohí Brezňania. Budú štyri prehliadky o: 10.00; 13.00; 15.00 a 17.00 hod. Každá prehliadka bude trvať cca 1 a pol hodiny. Rád zodpoviem aj na Vaše zvedavé otázky.
Dobrovoľné vstupné bude určené na spolufinancovanie reštaurovania vzácnych historických oltárnych svietnikov, ktoré boli zhotovené na podnet Jána Chalupku a ktoré sú už momentálne v rukách odborníka.
Na prehliadku nie je potrebné sa prihlásiť, v interiéri je povinné rúško, dezinfekcia a odstupy.