Pozvánka na Košariská, 18. júla 2021

POZÝVAME VÁS NA SLÁVNOSTNÉ SLUŽBY BOŽIE pri príležitosti 150. výročia vzniku Cirkevného zboru ECAV na Slovensku Košariská - Priepasné, 30. výročia vzniku Spolku rodákov M. R. Štefánika v Košariskách, prezentácie novej publikácie TU SÚ JEHO KORENE, a slávnostného otvorenia výstav: Spolková kultúrna činnosť v kraji pod Bradlom (1918 - 39) a Tu sú naše korene. Slávnostným kazateľom bude Ján Hroboň, biskup ZD ECAV. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 18. 7. 2021.

Cirkevný zbor ECAV Košariská-Priepasné, SNM – Múzeum SNR v Myjave, Spolok rodákov M. R. Štefánika pri príležitosti 141. výročia narodenia Milana Rastislava Štefánika, 150. výročia vzniku Cirkevného zboru ECAV Košariská - Priepasné, 30. výročia vzniku Spolku rodákov M. R. Štefánika v Košariskách, prezentácie novej publikácie Tu sú jeho korene a slávnostného otvorenia výstav Spolková a kultúrna činnosť v kraji pod Bradlom (1918-39) a Tu sú naše korene pripravili slávnostné Služby Božie.

Kniha Tu sú jeho korene, predstavená v programe slávnostných Služieb Božích, je malým, no cenným kúskom obrazu Milana Rastislava Štefánika. Približuje nám totiž jeho rodinu a prostredie i tradície rodných Košarísk a okolitého podbradliansko-podjavorinského kraja.
V priestoroch kostola otvorené výstavy Spolková a kultúrna činnosť v kraji pod Bradlom (1918-39) a Tu sú naše korene sprítomnia spolkovú a kultúrnu činnosť v Štefánikovom rodnom kraji a 150. výročie Cirkevného zboru ECAV Košariská – Priepasné, ktorého prvým kňazom bol Pavel Štefánik, otec Milana Rastislava Štefánika.