POZVÁNKA NA DIŠTRIKTUÁLNY DEŇ VD DO POPRADU

POZVÁNKA NA DIŠTRIKTUÁLNY DEŇ VD DO POPRADU

Pozývame Vás na Dištriktuálny deň VD ECAV na Slovensku, ktorý sa bude konať mimoriadne vzhľadom na zrušenie Evanjelického festivalu v Kežmarku dňa 19. 9. 2021 (nedeľa) v Poprade (Aréna Poprad) so začiatkom o 9. 30. 
Téma stretnutia: Labyrint sveta a raj srdca.
Biblický verš stretnutia: Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia, a mnohí ňou vchádzajú; ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú. (Mt 7,13-14)

Dištriktuálny deň bude mať tradične 2 časti:
9. 30 - Slávnostné Služby Božie (aj v priamom prenose RTVS)
13. 30 - Divadelné predstavenie Tajomný labyrint.

O divadle Exodus: Divadelné zoskupenie EXODUS uvedie premiéru divadelného predstavenia s prvkami muzikálu TAJOMNÝ LABYRINT, inšpirovaného najznámejším dielom Učiteľa národov J. A. Komenského –  Labyrint sveta a raj srdca. Cez príbeh pútnika a jeho sprievodcov posúva labyrint Komenského sveta do dnešných čias a ukazuje koľko vecí, obrazov, popisov sveta platí už stovky rokov. Tvorcovia predstavenia konfrontujú starý obraz sveta a vytvárajú obraz labyrintu súčasného sveta bludísk a spletí uličiek, kde má každý svoje poslanie a kde pečené holuby nikomu nepadajú z neba zadarmo. 
Scenár a réžia: Roman Sorger
Hudba: Jozef Ždiľa

Tešíme sa na Vašu účasť.

V prípade nepriaznivej pandemickej situácie bude stretnutie v predstihu zrušené a bude to verejne oznámené.