Vyšlo júlové číslo Cestou Svetla

Vyšlo júlové číslo Cestou Svetla

Júlové číslo Cestou Svetla otvára báseň Michala Slavku Božia ruka. Sú v nej tieto verše:

Nič nie je tak isté ako Božia ruka, ktorá orla nad priepasťou drží, ktorá hviezdy na nebesiach radom rozvešala, ktorá chrobáčika cloní kdesi na dne strži... Ktorá nám i v srdce túhu zaštepila po výšinách slnka, po nebeskom lúči, po domove večnom v prítomnosti Jeho... Byť a spočinúť raz v týchto Božích rukách – niet nič slávnejšieho...

Našou istotou, ktorá môže byť v nás ako hlboký pokoj, i keď sa okolo nás deje čokoľvek, je Boh, Jeho ruka Stvoriteľa, Jeho ruka vysoko i blízko. A i táto krásna báseň je tou úžasnou správou, že do nej – že do tej Božej ruky všetci patríme, že sme z nej vyšli a len v nej sme šťastní a v bezpečí...

Časopis Cestou Svetla si svoju podobu a obsah drží už od roku 1989, kedy začal vychádzať ako Michalom Slavkom obnovený pôvodný titul, časopis s názvom Svetlo. Veríme, že si okrem stálych čitateľov a predplatiteľov stále môže nájsť nových a ďalších!

O Michalovi Slavkovi, básnikovi, historikovi a prekladateľovi, si budete môcť viac prečítať v budúcom, čiže augustovom čísle –  pri príležitosti, že v tomto mesiaci uplynie sto rokov od jeho narodenia a päť rokov odo dňa, čo si ho povolal k Sebe Pán života a smrti.

  • Časopis Cestou Svetla si je možné zadovážiť i skrze svoj cirkevný zbor.
  • Cena za jedno číslo je 0,60 €, predplatné na celý rok je 7,20 €.
  • Objednávky prijíma administrácia: Ján Jančo, Dlhá 18/1, 935 32 Kalná nad Hronom; tel. 036 639 5181; mobil 0905 166 598; jankojanco@gmail.com.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.