Tvorivé dielne vo Veľkom Krtíši

Tvorivé dielne vo Veľkom Krtíši

V cirkevnom zbore Veľký Krtíš sa každý štvrtok stretáva skupinka dievčat a žien na tvorivých dielňach - za účelom niečo pekné vyrobiť, niečo nové sa naučiť, počúvať slovo Božie a samozrejme sa aj porozprávať, podebatovať.

"Projekt tvorivých dielní sme začali na jeseň r. 2012 a vzniklo to úplne spontánne. Pri návšteve CZ Bardejov som si štrikovala šál, ktorý som venovala domácej pani, u ktorej sme boli ubytovaní a dievčatá sa to chceli naučiť - tak sme sa stretli prvýkrát. Neskôr sme sa začali učiť háčkovaných anjelikov, lebo tie boli obľúbené a stále sú. A tak nám napadlo ponúknuť vecičky aj ľuďom, ak by nám niečo za výrobky prispeli, mali by sme na materiál a čo by zvýšilo, to by išlo na vnútromisijnú prácu - s deťmi, mladými, spevokolom, na tábory - lebo tam sú financie vždy potrebné a nikdy ich nie je dosť. A tak sa už niekoľko rokov stretávame, učíme sa nové veci, vyrábame či už pre potešenie alebo na úžitok, vždy máme aj výklad Božieho slova, modlitby." Martina Rumanová, seniorátna kaplánka NOS.

Prinášame vám ukážku z ich prác. Ak sa vám výrobky páčia a chceli by ste ich podporiť, volajte na: +421 907 332 590 alebo napíšte: fararruman@gmail.com. Ceny uvedené vedľa obrázkov sú ako milodar a pokrývajú náklady na výrobu.

Galéria k článku

Jana Nunvářová
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.