Ponuka kostolných lustrov

Ponuka kostolných lustrov

V posledných mesiacoch prešiel Nový evanjelický kostol na Legionárskej ulici v Bratislave rozsiahlou rekonštrukciou interiéru. V jej rámci boli predchádzajúce mosadzné kostolné lustre, so súhlasom pamiatkového úradu, vymenené za nové, modernejšie a najmä vhodnejšie osvetlenie.   Aj z úcty voči tým, ktorí lustre pred štyridsiatimi rokmi v ťažkých časoch totality a s mnohými obeťami do nášho kostola zadovážili, boli by sme radi, keby ešte našli svoje využitie.

Mosadzné lustre z nášho Nového kostola sú vhodné do historizujúcich priestorov a architektonicky starších kostolov. Je ich celkovo 16 základných lustrov a jeden centrálny. Boli zavesené na mosadzných tyčiach.

Lustre boli odborne demontované, sú zabalené v mäkkej fólii a pevných prepravných škatuliach z OSB dosiek. Uvedené lustre, ktoré boli vyrábané na mieru, sú dobre remeselne vyhotovené s rokom výroby zhruba 1980 a sú v dobrom stave.

Cirkevný zbor ponúka tieto pôvodné lustre pre iné kostoly na Slovensku alebo historické sály. Záujemca môže kontaktovať náš farský úrad: legionarska.ba@gmail.com; 02/ 5557 1195. Odber možný ihneď. Cena dohodou.

Galéria k článku

Ondrej Majling