Zastav chaos

Zastav chaos

1Petra 5, 7-9

Predstavme si túto situáciu. Je čas na raňajky a v rodine vládne chaos. Sestry sa sťažujú na brata, ktorý sa pridlho moce v kúpeľni. Sú preto strapaté a nemajú možnosť sa upraviť. Mama robí, čo môže, aby zvládla konflikt, no bolí ju hlava a má pred sebou dlhý zoznam povinností. Hodiny tikajú ako časovaná bomba, blíži sa výbuch! Je čas ísť. Otec stojí v kuchynských dverách a uvedomuje si chaos zvažuje možnosti:
- Prikázať všetkým, aby sa správali tak, ako treba?
- Zvoziť syna za to, že okupuje kúpeľňu, dcéry, že si dobre nerozvrhli čas, a manželku, že stratila kontrolu nad situáciou?
- Potichu odísť, skôr ako ti to ktokoľvek všimne?

Alebo môže pomôcť tým, že sa na minichvíľku stiahne a bude sa modliť nad situáciou a pozve do tohto chaosu Toho, ktorý vkladá poriadok a dáva pokoj? „Otče, ty si dokonalý a dobrý Pán. Potrebujem pomoc. Prosím zmenši chaos v mojej domácnosti. Príď so svojim pokojom. V Mene Ježiš odmietam chaos, nepokoj a diablovo rozdelenie. Amen“ň

Pomôže snáď modlitba všetko zmeniť? Často áno, spolu s láskavým prístupom, milým slovom a praktickou pomocou. Ale dôležité je, že hneď ako vzniká chaos, ho vložíme do rúk Toho, ktorý dokáže vniesť nadprirodzený pokoj, kto má dokonalú múdrosť, ako situáciu vyriešiť.

Každý z nás, drahá sestra, brat sa denne ocitáme v podobných situáciách. Je ale na nás, či do nich vnesieme svoj „výbuch“ alebo Boží pokoj. Ten, ktorý je Tvorcom tohto pokoja, je vždy pri nás. Nájdime si čas a aj dnešný deň strávme čas pri BOHU POKOJA a potom sa nám bude vo vypätých situáciách ľahšie a správnejšie rozhodovať. (inšpirované M. Lucado)

Čítajme si s modlitbou List Filipským 4,4-9

Pieseň na povzbudenie

https://www.youtube.com/watch?v=EPPhdMn6TvU

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.