VIAC SA UŽ NEBOJ!

VIAC SA UŽ NEBOJ!

Čítajme Evanjelium Matúša 14, 22-33

 

Jedného dňa Ježiš prišiel k učeníkom a povedal im, "Ja som to, nebojte sa!"Ján 6,20 Keď sú veci okolo teba v chaose a mimo kontroly, vtedy začína strach napádať tvoj život. Ako vieš, strach vyvoláva množstvo typov otázok: "Zvládnem to? Ako sa z tohto dostanem? Čo sa ide diať?" A ako strach v tebe rastie, kŕmi ťa neistotou a bolestnými spomienkami, otázky sa menia na negatívne vyhlásenia: "Nezvládnem to! Je to nemožné! Už viac nemám nádej!" Toto je to, čo zažil Peter krátko po tom, ako začal kráčať po vode... Videl búrku, ktorú nemal pod kontrolou a strach sa zahryzol do jeho srdca.

Nevzťahuje sa to na nás všetkých? Možno sa dnes pre to, čo prežívaš, bojíš, pretože ti to pripomína ostatné búrky, ktoré si nemal pod kontrolou: traumatické chvíle, kedy si bol ty alebo tvoj milovaný bol chorý, čas, kedy ti dochádzali peniaze, alebo dokonca čas, kedy si bol/a blízko smrti. Keď sa začal Peter topiť, určite videl pred očami záblesk svojho života. Ale Ježiš neostal stáť a nenechal ho utopiť sa... Láska Ním pohla. Prišiel ako Petrova pomoc, zachránil ho, doslovne ho vybral z vĺn vlastnými rukami. Dnes robí to isté Ježiš tebe! Približuje sa k tebe, kladie svoju ruku na tvoje rameno. Pozerá na teba s láskou, súcitom a mocou. Hovorí ti: "TO SOM JA, SOM TU. NEBOJ SA! JE MI DANÁ VŠETKÁ MOC NA NEBI I NA ZEMI. NENECHÁM ŤA SAMÉHO. POSILŇUJEM ŤA. SOM TU PRE TEBA, PO TVOJOM BOKU. MILUJEM ŤA." Aj teraz keď sa modlíš, Boh prichádza bližšie, aby ti povedal: "Neboj sa!" Vyhlás dnes so mnou uprostred tvojej búrky: Hospodin je so mnou, nebojím sa..." (Žalmy 118,6)! Vyhlasujem nad tebou dnes slobodu, kým ty dovoľuješ hlasu Jeho lásky preniknúť skrz tvoje bytie a rozpustiť tam každý posledný kúsok strachu. Ďakujem, že si!"  

Vyznávaj nahlas slová žalmu 91 a postav sa vierou na toto slovo. Prehlás v autorite: ODMIETAM PANICKÝ STRACH A NEVIERU, VYHLASUJEM NAD SEBOU SLOBODU V MENE JEŽIŠ A CELE SA DÁVAM DO Z JEHO RÚK.

S úctou a modlitbou za nás Stanislav Kocka

(inšpirované myšlienkami Erica Célériera) 

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.