USTAROSTENÍ AKO POHANIA

USTAROSTENÍ AKO POHANIA

„Nehovorte teda ustarostene: Čo budeme jesť? Čo budeme piť? Čo si oblečieme? 32 Veď toto všetko zháňajú pohania; a váš nebeský Otec predsa vie, že to všetko potrebujete.“ Mat 6, 31-32

Priznajme si, milovaní, ako často nás pritlačia k zemi starosti a trápenie, ktoré v konečnom dôsledku nejako nevieme a ani nemôžeme ovplyvniť?  Ale utrápime sa, vyšťavíme sa, znechutíme, psychicky sa dáme úplne dole a dovolíme ustarostenosti, aby nás prevalcovala

Ježiš nám povedal, že starosti – o budúcnosť našej rodiny, o prácu, o to, ako prežijeme – je spôsob rozmýšľania pohanov. Ježiš tu hovorí o tých, ktorí nemajú nebeského Otca. Nepoznajú Boha tak , ako chce, aby Ho poznali – ako starostlivého, pozorného a milujúceho Otca na nebesiach.

„Nebuďte ustarostení o zajtrajšok.“ Týmto jednoduchým príkazom nám Pán Ježiš prikazuje, aby sme si nerobili žiadne obavy a vo svoje myslí sa nezaoberali tým, čo bude alebo nebude zajtra. Nemôžeš to zmeniť. Keď si ustarostený a dovolíš, aby  ťa to prevalcovalo, konáš presne ako pohania.

„Hľadajte však najprv kráľovstvo Božie a jeho spravodlivosť a toto všetko vám bude pridané.“Mat.6,33 Povedané inými slovami, máme čo najviac hľadať Božiu blízkosť a milovať Pána Ježiša, dokonca máme ísť ešte ďalej a PRENECHAŤ VŠETKU STAROSTLIVOSŤ JEMU. Keď Boh niečo sľúbi, tak je 100% istota, že svoje slovo dodrží. ON RÁD DOHLIADNE, ABY SME V ŽIVOTE DOSTALI VŠETKO, ČO POTREBUJEME. Veď ON prvý túži a chce, aby sme boli šťastní a spokojní – len nezabúdajme, že podľa Jeho pravidiel a nie podľa pravidiel a normy reklamy a konzumu tohto sveta – presne tak, ako pohania. A my sme predsa Božie deti, deti kráľa, ktorý chce pre ne vždy to najlepšie.

OTEC, KTORÉHO MÁŠ V NEBI, JE VERNÝ – DÔVERUJ MU!

Čítajme s modlitbou kniha Prísloví 3,5-10 

Pieseň na povzbudenie

https://www.youtube.com/watch?v=sRtKWLhrkto&list=RDsRtKWLhrkto&start_radio=1

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.