PRIJMI POKOJ DO SVOJHO SRDCA

PRIJMI POKOJ DO SVOJHO SRDCA

„Veď ja poznám zámer, ktorý mám s vami - hovorí Pán. Sú to myšlienky pokoja a nie súženia: dám vám budúcnosť a nádej.“ Jer. 29, 11

Zatiaľ čo sa zdá, že svet je teraz zahltený chorobou, úzkosťou, zmätenosťou, finančným nedostatkom a všeličím ďalším spôsobeným vírusom (ktorý zďaleka nekončí) a  z toho plynúcimi následkami, PÁN JE STÁLE NA SVOJOM TRÓNE, JEMU SA NIČ NEVYMKLO Z RÚK A JEHO MYŠLIENKY SÚ VOČI NÁM STÁLE POKOJNÉ! V Jeremiášovi 29,11 je toto krásne slovo „pokoj“, v hebrejčine „shalom“, ktoré okrem pokoja znamená aj zdravie, blaho, mier, prosperitu a úplnosť – toto je Boží zámer, ktorý má s každým jedným z nás. Dokážeme tomu uveriť?

Dovolím si dnes zdieľať s každým z vás tento príbeh:
„Raz bol Kráľ, ktorý ponúkol cenu umelcovi, ktorý bude schopný najlepšie vykresliť podstatu slova pokoj. Mnoho umelcov to vyskúšalo. Kráľ sa pozrel na všetky obrázky, ale boli iba dva, ktoré sa mu páčili. Musel si medzi nimi vybrať.
Na prvom bolo pokojné jazero. Jazero bolo dokonalým zrkadlom, pretože okolo neho boli majestátne hory. Nad nimi bola modrá obloha s bielymi obláčikmi. Všetci, ktorí videli tento obrázok, si mysleli, že je to dokonalý obraz pokoja.
Na druhom obrázku boli tiež hory. Ale boli drsné a holé. Nad nimi bola rozzúrená obloha, z ktorej padal dážď a na ktorej sa blýskalo. Z kopca dole padal mohutný vodopád. Nevyzeralo to vôbec pokojne. Keď sa však Kráľ pozrel lepšie, za vodopádom uvidel drobný krík rastúci v praskline v skale. V kríku sa uhniezdila vtáčia mama. Uprostred prívalu mohutnej vody tam vtáčia mama sedela na svojom hniezde v dokonalom pokoji."
O ktorom obrázku si myslíš, že získal cenu? Kráľ si vybral druhý obrázok.
„Pretože,“ začal vysvetľovať svoje rozhodnutie Kráľ, „pokoj neznamená byť na mieste, kde nie je hluk, problémy ani tvrdá práca. Pokoj znamená byť uprostred všetkých tých vecí a stále mať pokoj vo svojom srdci. To je skutočná podstata pokoja.“

Boh chce pre nás to isté, milovaní. Hlavným záujmom Boha je meniť naše srdcia viac ako naše situácie (aj keď tie tiež mení). PÁN NESĽUBUJE NEPRÍTOMNOSŤ SKÚŠOK VO SVETE, ALE SĽUBUJE NÁM SVOJU STÁLU PRÍTOMNOSŤ; POMOC; A ÁNO, DOKONALÝ POKOJ! V TÝCHTO SKÚŠKACH.
                Ježiš hovorí k tvojmu srdcu slovami: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje.“Ján 14, 27
Biblia tiež sľubuje: „Má myseľ pevnú, zachoval si mu mier, veď dúfa v teba."Izaiáš 26, 3
NÁŠ POKOJ JE ÚPLNÝ, KEĎ JE ÚPLNE ZÁVISLÝ OD NEHO. Veď len premýšľajme, kam nás už toľkokrát doviedol „pokoj sveta“, na ktorý sa tak spoliehame, alebo si ho z vlastných síl vehementne vytvárame. BOH nám Svoj pokoj slobodne ponúka dokonca aj uprostred chaosu. V ňom sme ako tá vtáčia mama ukrytá v štrbine skaly za prudkým vodopádom: úplne v pokoji! (inšpirované myšlienkami Erika Célériera)
čítajme si s modlitbou žalm 4

Pieseň na premýšľanie J

https://www.youtube.com/watch?v=EPPhdMn6TvUCookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.