„PRAVDIVÉ KLAMSTVÁ“

„PRAVDIVÉ KLAMSTVÁ“

Čítaj Evanjelium Lukáša 4,16-21
Drahá sestra, drahý brat, dnes je to trochu dlhšie, ale prosím, čítaj pozorne, Pán ťa pozýva do slobody.
Modlíš sa, bojuješ so svojimi démonmi, svojimi zlyhaniami, svojimi putami, otročíš svojim žiadostiam – a Boh tvoje modlitby už dávno vypočul, ale ty si stále na tom istom mieste.

Poďme na konkrétne príklady:

Čo ťa drží vo väzení, čo drží v putách tvoju dušu – resp. akým klamstvám miesto Božej pravdy veríš?

Klamstvá:
Boh nie je dobrý, absolútne dobrý, radšej sa spolieham na ľudí, aj keď ma často sklamú.
Moju hodnotu si musím získať, dokázať, nemám pocit, že ju mám Bohu.
Strach z budúcnosti, že sa niečo zle stane, že Pán sa nepostará, nechá na pospas, že nebudeme zaopatrení.
Klamstvo o smrti, že keď Boh dopustil smrť v rodine, že je zlý a že môže vziať život aj nám alebo to dopusti, že ten zlý nás zničí.
Klamstvo že nepotrebujeme Boha, že sa zaobídeme bez Neho.

1.Ak bol otec neprítomný, pasívny alebo závislý...........Boh Otec tu nie je pre mňa, nemôžem s nim rátať, nepomôže mi, keď to budem potrebovať, musím sa spoľahnúť len na seba.    

2.Kto zažíval konflikty medzi rodičmi a odmietnutie, napr. keď rodič odišiel v hneve z domu....... Musím byt dobrý, aby ma neopustili, musím im vyhovieť – necháš sa manipulovať

3. Ak napr. niekto vyrástol v mentalite nedostatku a neboli naplnené potreby zabezpečenia, jednoducho mu nedopriali.....Boh Otec ku mne nie je štedrý, komfort, slasť si zabezpečím sám.

4. Niekto, kto vyrastal v prostredí kontroly a manipulácie......Pána Boha nepustím do všetkých oblasti môjho života, pretože ma ovládne a zoberie čo mam rad. Neodovzdám sa mu. Nedovolím nikomu a ničomu, aby mi vládol. Ja budem vládnuť a kontrolovať.

5. Niekto kto vyrastal v atmosfére obviňovania, hanby, odsúdenia.....Pre Boha som neprijateľný, musím sa veľmi snažiť a podať výkon, aby ma prijal. Som tak špinavý, že toto a toto mi nemôže byt odpustené.

6. Niekto, kto žil v atmosfére neodpustenia a obviňovania .... Boh mi síce odpustil, ale ja si nemôžem odpustiť.

7. niekto, kto žil v neprijatí alebo odmietnutí ...... som škaredý, tučná, neschopná, zlá, bezcenná. Som sám, lebo si nič iné nezaslúžim.

Alebo vážne klamstvá typu: nemám miesto na tomto svete, na čo žijem? Depresia, úzkosť, iracionálny strach

Sedíš vo väzení, nech už tam sedíš kvôli čomukoľvek, aká je teraz pravda o tebe, ktorú ti hovorí tvoj Spasiteľ, tvoj Boh a Pán:  Si milované Božie dieťa, za ktoré bola zaplatená úplná cena, za ktoré bola prinesená dokonalá obeť. Už si z Bohom zmierený skrze dielo a obeť Pána Ježiša. Ty ale potrebuješ do tejto slobody v stúpiť, uveriť a prijať to.

Stane sa ti podľa tvojej viery, na to nezabudni.

DOVOLÍŠ BOHU, ABY  ŤA Z TEJ CELY VYTIAHOL VON? MÁŠ NA TO ODVAHU, KONEČNE VYKROČIŤ DO SLOBODY? IBA BOH TI MÔŽE DAŤ SRDCE SLOBODNÉHO. (ak potrebuješ modlitbu za teba, napíš mi do správy, je dôležité, aby sme práve takto v modlitbe stáli za sebou, lebo mnoho z toho, čo prežívame, má duchovnú podstatu)

Poď teraz pred Pána vierou v modlitbe, Duch Svätý ťa povedie – modli sa sám, sama....

MODLI SA: Pane Ježiši ďakujem, že si otvoril aj dvere môjho väzenia, ďakujem, že lámeš všetky moje putá, vezmi ma prosím za ruku a vyveď ma z väzenia mojej duše von. Dôverujem Ti, že máš  aj konkrétne pre mňa slobodu, uzdravenie. Naplň ma Duchom Svätým. Amen

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.