Máša a medveď :-)

Máša a medveď :-)

Každý má rád rozprávky. Počas sviatkov sme schopní niekoľko krát po sebe vidieť tie isté scény. Tak je to aj s detskými rozprávkami. A pri treťom dieťati takmer po sebe, je u nás doma dobre známa veta „ja navarila kášu“.

Animovaný príbeh predstavuje malé neposedné, nezbedné až nebezpečné dievčatko Mášu, ktorá má kamaráta medveďa. K nemu sa chodí hrať, u neho vystrája všetky tie nebezpečné kúsky a tak poznáva svet a život. Medveď si chce žiť svoj pokojný život. Máša mu však vždy spestrí deň, ale cez to všetko má stále na ňu trpezlivosť a keď je to potrebné a Máša je  v nebezpečenstve, tak ju ochráni.
Krásne na celej tejto rozprávke je to neuveriteľné spojenie. Malé dievčatko má za najlepšieho priateľa obrovského medveďa. Veď dievčatko je obraz nevinnosti a krehkosti. A medveď, ten je zas predstavuje veľkú moc, obrovskú silu, dominantnosť. 
S takouto myšlienkou sa zobúdzam dnes ráno. Mám nad sebou nielen trpezlivého a láskavého Boha, ktorý neustále znáša moje nezbedné kúsky /často plné neporiadku a hriechu/. Verím, že mám v Pánovi Ježišovi pri sebe aj veľkého Boha, ktorý pozná moju krehkosť, slabosť a vie aj to, že som v nebezpečenstve.
Reformátor Martin Luther pri vysvetľovaní Božích prikázaní píše: Máme sa Pána Boha báť a ho milovať. Teraz tejto vete rozumiem akosi viac, čo to znamená, zároveň niekoho ľúbiť a mať z neho strach.
Možno si sa dnes ráno zobudil/la a pýtaš sa, či vôbec má význam tvoja jednoduchá a malá skromná modlitba pred veľkým a mocným Bohom. Prosím ťa nezabudni, že napriek tomu obrovskému kontrastu medzi veľkým a malým, napriek tej priepasti medzi Bohom a človekom, životom a smrťou, je niečo čo dáva zmysel. Môžeš to nazvať rozprávka, fantázia, sen, alebo kamarátstvo. Biblia hovorí, že je to viera. Verní /veriaci/ majú vždy možnosť pristúpiť k obrovskému a mocnému Bohu, u ktorého je nielen hrôza a strach, ale aj milosť, ochrana a spasenie.
Efezským 6,10 Napokon posilňujte sa v Pánovi a v sile jeho moci.
Efezským 1,15-23

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.