ĽUBIM ŤA

ĽUBIM ŤA

1 Ján 3, 11-17

Je ľahké povedať: “Ľúbim ťa.“ Ale prejaviť tieto slová skutkami je oveľa ťažšie, pretože to od nás vyžaduje viac. - Je to volanie obetovať život jeden za druhého. Je viac než pravdepodobné, že v záujme záchrany niekoho nebudeme musieť dostať guľku alebo skočiť pred rýchlo idúci vlak.

Budeme ale potrebovať napríklad dať bokom svoju sebeckosť a položiť záujmy a potreby iných pred svoje vlastné. Sme povolaní preukazovať túto lásku našim vlastným rodinám, spoločenstvám, kolegom.

Toto povolanie má vysokú cenu. VYŽADUJE SI TO, ABY SME ODPUSTILI, HOVORILI PRAVDU, NIESLI SI NAVZÁJOM BREMENÁ, MODLILI SA NAVZÁJOM ZA SEBA A ODLOŽILI SVOJE ZÁUJMY. Znamená to, že potrebujeme žiť všetky tie pasáže, kde sa hovorí v zmysle „jeden druhého“. Je to veľmi veľké poslanie; nemôžeme to robiť z vlastných síl. POTREBUJEME BOŽIU MOC V NÁS, ABY SME DRUHÝCH MILOVALI VIAC, NEŽ LEN SLOVAMI.

Možno sa budeme vedieť stotožniť s touto modlitbou: „Pane, milovať druhých viac ako seba je ťažké. Som vo svojej podstate sebecký/á a pyšný/á a potrebujem Tvoju pomoc, aby som tým, ktorých si mi dal do života, vedel/a preukazovať skutočnú lásku. Pomôž mi milovať moju rodinu skutkami. Pomôž mi milovať mojich priateľov aj tónom môjho hlasu a prístupom. Pomôž mi milovať mojich kolegov tým, že pre nich rád/rada urobím veci, ktoré vyzerajú ťažké alebo nezaujímavé. Ďakujem Ti, že v Tvojej sile môžem svedčiť o Tebe svojím správaním. Amen.“

Čítajme si s modlitbou List Filipským 2,1-11

Pieseň na povzbudenie

https://www.youtube.com/watch?v=lX9fBBrsGhg&list=RDGMEMMib4QpREwENw3_jAc0YgNwVMxuP36nL87DE&index=3Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.