HĹBKA ŠŤASTIA

HĹBKA ŠŤASTIA

„Nebuďte smutní, lebo radosť z Hospodina je vašou silou.“ Neh 8, 10

„Dávaš mi poznať cestu života, plnosť radosti v tvojej prítomnosti. Po tvojej pravici je večná blaženosť.“ Ž 16,11

Všetci túžime po šťastí, po šťastnom živote, po pokoji v duši aj vo svojom okolí.

Skutočné šťastie ale neznamená žiť život bez zranení a bolestí – vôbec nie a ani to nie je možné. (čím skôr sa tejto ilúzie zabavíme, tím skôr sa môžeme pohnúť vpred). Skutočné šťastie je naučiť sa, ako naplno žiť každý jeden deň napriek trápeniu a bolesti. Naučiť sa, ako sa radovať v Pánovi, nech už sa v minulosti stalo čokoľvek.

Možno sa cítime odmietnutí, opustení, sami, alebo plní zlyhania a nešťastní z premárnených príležitostí. Možno je naša viera slabá a myslíme si, že už sme celkom odpísaní, že aj Boh nás už musí mať dosť (lebo my sa už máme plné zuby). Možno nás niekedy zaplaví bolesť, slzy, žiaľ, prázdnota. NO BOH STÁLE SEDÍ NA SVOJOM TRÓNE. ON JE STÁLE BOH!

Máme právo sa ubezpečiť, že to zvládneme. Čítajme Jeho slovo a premýšľajme nad ním. Dostaneme sa z toho, či živí alebo mŕtvi, patríme Pánovi. Život ide ďalej a určite budeme prekvapení, ako mnoho dokážeme vydržať s Božou pomocou a s Jeho vedením.

Zdvihneme dnes svoj pohľad od všetkých problémov, bolesti a trápení a vložme sa do náručia Pána Ježiša. Práve keď máme dojem, že už nevieme, čo ďalej, keď nevidíme cestu zo svojho ťažkého rozpoloženia, jednoducho Mu dôverujme! Učme sa to. On má moc všetko to, čím prechádzame a čo prežívame, vyriešiť. ON túži, aby sme Mu verili. Túži, aby sme nahlas a celým srdcom volali: „Pán Ježiš ma miluje!“ (pokojne si to povedz, necíť sa trápne.) ON PRÁVE TERAZ RIEŠI NÁŠ PROBLÉM, ZAUJÍMA SA S LÁSKOU A STAROSTLIVOSŤOU O KAŽDÝ DETAIL NÁŠHO ŽIVOTA. ON PRVÝ TÚŽI, ABY SME BOLI ŠŤASTNÍ A ŽILI ŠŤASTÍM A POKOJOM NAPLNENÝ ŽIVOT. Vyznaj: „On je mojim Pánom, nič ma nepremôže, nebudem porazený/á, nestanem sa obeťou diabla a jeho klamstiev. Nestratím zdravý úsudok ani správny smer. Boh je na mojej strane, lebo ja som na Jeho strane a túžim po Ňom celým srdcom.“

Čítajme si s modlitbou: Iz 54,17; Neh 8,9-12; Žalm 16

Modlime sa s vierou (pokojne nahlas)

Ďakujem TI, môj drahý Pane Ježiši Kriste, že si tu so mnou a že ty ma nikdy nesklameš a tvoja láska voči mne je dokonalá, plná súcitu, milosti a prijatia. Odpusť, že tak často mám problém tomu uveriť a vložiť Ti všetko, čo prežívam do tvojich rúk. Odpusť, že sa snažím toľko veci v živote, čo som pokazil/opraviť, a potom to je ešte horšie. S dôverou prichádzam k Tebe a ďakujem, že môžem osobne zažívať Tvoje odpustenie, lásku a prijatie. Buď prosím osobne prítomný v mojom živote a naplň ma Svojim Duchom. Ďakujem. Amen

S úctou a modlitbou za nás Stanislav Kocka

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.