Farár na nákupoch

Farár na nákupoch

Na harddisku počítača na mňa už dlho žmurkala zložka „hra o tróny“. Poviete mi, že som blázon. Čo som doteraz robil, že som to nevidel... Bezpečnosť kráľovstva ochraňuje vysoká ľadová stena, za ktorou sú nepriatelia. Najväčšie nebezpečenstvo, divosi, smrť. Zdola, za morom, sa zas blíži silné vojsko. No po prvých dopozeraných častiach sa ukazuje, že nepriateľ, oveľa väčší nepriateľ, je vnútri. Zápas o moc a trón. Vnútorný nepriateľ je oveľa horší, nebezpečnejší.  Som zvedavý ako to bude pokračovať ďalej.

Dnes som odbehol kúpiť plienky, zemiaky, vajcia.... atď... Všade tie rúška, disciplinovaný odstup, poloprázdny obchod a všetci v kŕči. Vírus ten nepriateľ vonku, za dverami môjho domu či auta. No v skutočnosti, keď otváram dvere auta, posledný krát pozriem do zrkadla či mám dobre nejakú tú „rúšku“ a na tom tradične môj obľúbený nákrčník „tullamore duw“. Mám to dobre? Nie je tam žiadna medzera, neprejde žiadny bacil? Chytím ten košík, či si dám rukavicu? Kto ho mal predo mnou? Jaj, strach a hrôza, stres... A tak zisťujem, že ten najväčší nepriateľ, nie je vonku, za múrom, za dverami, ale je vnútri.

A tak som prišiel domov, nakúpené, otváram biblia.sk a čítam Žalm 3: 2 Hospodine, ako mnoho je mojich nepriateľov. Mnohí povstávajú proti mne! 3 Mnohí o mne hovoria: Pre neho niet pomoci u Boha! Sela. 4 Ale Ty, Hospodine, si mojím štítom, si mojou slávou, Ty mi dvíhaš hlavu.

Všetko bude tak ako dá Hospodin. Poručeno Pánu Bohu. Ja, manželka, tieto tri princezné, čo občas kvalitne skúsia trpezlivosť „kráľa“ v dobre známom kráľovstve, kde je soľ nad zlato.  A tak malá modlitba z dnešného dňa. Len nech ja sám nie som príčinou nepriateľstva s Bohom, lebo vnútorný nepriateľ je nebezpečnejší.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.