Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.

Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.

Pandémia koronavírusu spôsobila, že prežívame časy. Je to doba veľkej skúšky viery a charakteru. Mnohí z tých, ktorí o sebe tvrdia, že sú kresťania, svojim konaním dokazujú opak. Tak sa chovajú nielen tí, ktorí majú možnosť veľkých krádeží a hyenizmu na krajine, ale aj mnohí podnikatelia a jednotlivci. Viacerí si povedali, že dobu treba využiť. Čo nieto a my to vieme zaobstarať, alebo vyrobiť, zarobme na tom.

Som vďačný za každý prejav úcty a vďaky hrdinom dnešnej doby. Tak, ako mnohí kresťania, aj ja sa modlím za lekárov, zdravotnícky personál, policajtov, colníkov, kamionistov, predavačov atď. až po našu pani poštárku. Ďakujem Pánu Bohu za každé zvestované slovo Božie na elektronických sieťach. No stretávam sa aj s veľmi podivným konaním. Obchod v našom meste mal ponuku na dezinfekčný prostriedok. Každý si mohol kúpiť dve fľaše. Bol som prekvapený vysokou cenou, nuž ale keď sa jedná o zdravie a oni zohnali prostriedok, tak dobre. Po príchode domov som na sociálnych sieťach čítal diskusiu o tomto prostriedku. Na našom Východe sa dá kúpiť od cca 4,50 €, až po 11,99 € v sieti, do ktorej patrí aj spomínaný obchod v našom meste.

Kontrastom ku konaniu ziskuchtivcov je konanie pokorných Pánových. Takýmto, kdekoľvek a na akomkoľvek mieste sa nachádzajú chcem poďakovať. Robím tak na príklade jednej našej sestry. Nazvime ju Vierka. Za ňou však viďme všetky ženy a všetkých mužom, ktorí dnes vkladajú svoju prácu a svoje prostriedky do služby pre blížnych. Im sa večer netlieskalo, málo sa spomínajú, ale že je naše Slovensko „zarúškované“, je zásluhou ich nenápadnej práce. Sestra Vierka bola krajčírkou. Jej butik ponúkal originálne oblečenie pre deti. Neraz som rozmýšľal, ako ho udrží v chode, veď mnohé veci porozdávala zadarmo. Keď ju karanténa „uväznila“ doma, nezložila ruky do lona a nehľadela na televíznu obrazovku. Z látok, ktoré jej zostali, začala šiť rúška. Darmo by ste sa jej pýtali na cenu. Sú nepredajné. Rozdáva ich opäť zadarmo. Možno to zdedila po mamke túžbu slúžiť iným, neviem. Pri sledovaní situácie v našej krajine, som si uvedomil, že práve teraz potrebujeme vzory, ktoré sa riadia podľa Božej vôle. Ďakujem Pánu Bohu a modlím sa za každého, kto ticho, bez nároku slúži blížnym a do života uvádza Pánovo slovo, o soli zeme a svetle sveta.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.