Trpezlivosť

Trpezlivosť

Istotne ste už počuli vetu: Trpezlivosť ruže prináša... Aj vy ste s trpezlivosťou museli počkať od stredy až do dnes, na tieto slová, ktoré vám tu dnes píšem.
Skladali ste už niekedy rubikovú kocku? Ja som sa o tom pokúšala, ale vôbec mi to nejde. Môj syn mi povedal, že som málo trpezlivá..Asi má naozaj pravdu.
Neviem ako vy, ale ja mám veľmi rada, keď sa veci robia odrazu, hneď, v tomto momente. Aspoň tie, o ktorých si myslím že je fajn, aby sa udiali tu a teraz. Musím o sebe úprimne priznať, trpezlivosť nie je moja kamarátka. I keď sa s ňou snažím spriateliť už dlhší čas.
Dnešný biblický verš hovorí, že človek, ktorý je trpezlivý, je bohatý. A kto nie, tak je pravý opak. Byť bohatý je pre mnohých ľudí super. Vtedy sa cítia, že im všetko patrí. Nemajú pred ničím zábrany.
Pred pár dňami mi vyskočil na internete citát: „S láskou a trpezlivosťou nič nie je nemožné.“ Sú celkom výstižné a pravdivé slová, ktoré akoby podčiarkovali slová z knihy Prísloví. Svojou netrpezlivosťou, hnevom, prchkosťou, neláskou, tvrdohlavosťou, pýchou toho veľa nedokážeme a nevyriešime. Na dobré sa veľakrát musí čakať. Aj čakanie si vyžaduje trpezlivosť. Niekedy si pritom pošomreme, pohundráme, ale výsledok potom stojí za to. Pán Boh s nami ľuďmi má neskutočnú trpezlivosť. Veď každý deň sa musí pozerať na všetko to zlo, ktoré my, ľudia, narobíme. A napriek tomu nás neuveriteľne silno miluje a dáva nám všetky dobré dary. Buďme mu za to vďační.
Prajem Vám, aby ste mali skutočnú trpezlivosť. Aj keď je to niekedy ťažké čakať, vždy si spomeňme na Pána Boha, ktorý má trpezlivosť a lásku k nám. Stále. Neprestajne. Nekonečne.
Úloha: Skús poskladať rubikovú kocku. Možno sa ti to nepodarí, tak ako mne, ale vyskúšaš si, či máš na to dostatok trpezlivosti prevracať to v ruke hore dole.