Príbeh o zázračnom uzdravení

Príbeh o zázračnom uzdravení

Milé deti, počuli ste o tom, že Pán Ježiš vedel uzdravovať ľudí? Áno, keď žil tu na zemi, tak vedel uzdravovať chorých ľudí. Taký príbeh o uzdravení si môžete s rodičmi teraz prečítať.

Evanjeliu podľa Marka v 1,  29 - 31

Je to príbeh o tom, ako Pán Ježiš prišiel so svojimi učeníkmi Jakubom a Jánom na návštevu k Šimonovi a Ondrejovi. Šimon mal ale doma chorú svokru. Tá mala veľmi vysokú horúčku. V tej dobe ľudia nepoznali niektoré choroby a aj vysoká horúčka bola pre ľudí tých čias nebezpečná. Ale Pán Ježiš, keď ju uvidel chorú na posteli, tak mu jej bolo veľmi ľúto. Preto ju svojou láskavou rukou chytil a zodvihol a tak ju zázračne uzdravil. Ona v tej chvíli vstala a začala chodiť po dome a pripravovať pohostenie pre vzácneho hosťa, akým bol Pán Ježiš. Šimon sa určite veľmi tešil, že Pán Ježiš urobil zázrak a uzdravil jeho chorú svokru.
A tak to bolo aj naďalej, kým Pán Ježiš žil tak pomáhal ľuďom, ako vedel. Aj Vy by ste sa určite tešili, keby Vám Pán Ježiš uzdravil niekoho blízkeho, ktorý by bol chorý.
A tak aj dnes, keď sme náhodou chorí, zložme ruky a obráťme sa v mysli na Pána Ježiša. On aj dnes vie pomôcť v chorobách a utešiť nás, ak nás niečo trápi. On nám vie dať svoj svätý pokoj do srdiečka. On je mocný Pán a je mocnejší než akákoľvek choroba.

Aktivity: 
Pre najmenšie deti: nakreslite si na obrázok, čo Vám pomáha, keď náhodou dostanete horúčku.

Pre staršie deti: nakreslite sled obrázkov, ako Pán Ježiš uzdravil Šimonovu svokru. Urobte tzv. komix tohto príbehu.

Pre najstaršie deti: napíšte nám, čo robíte, keď ste chorí.

Všeobecná aktivita: zahrajte sa s Vašimi súrodencami na to, že niekto hrá návštevu a niekto z Vás bude hrať toho, kto sa o hosťa stará. Čo dobré by ste Pánovi Ježišovi ponúkli Vy, ak by k Vám prišiel na návštevu?

Modlitba: Pane Ježiši ďakujeme Ti, že skrze tento príbeh vidíme Tvoju obrovskú lásku k nám. Prosíme Ťa, skloň sa k nám aj teraz, v čase, keď sa niektorí z nás cítia slabí a chorí. Prosíme Ťa, posilňuj všetkých, ktorí hľadajú Tvoju pomoc. Veríme, že Ty sa o všetky svoje deti staráš a kladieme sa Ti do Tvojich ochranných a láskavých rúk. Amen

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.