Niekto sa robí bohatým a nemá nič, iný sa robí chudobným a má veľa majetku

Niekto sa robí bohatým a nemá nič, iný sa robí chudobným a má veľa majetku

Poznáte rozprávku „S čerty nejsou žerty“?Moje deti sa ma vždy pýtajú, či čerti ozaj žijú a prečo sú aj v rozprávkach? Prvá odpoveď dospeláka je: - veď je to len v rozprávkach. Keď ale porozmýšľame, tak v rozprávkach je to presne ako v reálnom živote a postavy v rozprávkach len poukazujú na naše neduhy.

Ak ste pozerali túto rozprávku určite si pamätáte ministra, ktorý okrádal kráľa a zhromažďoval dukáty len pre seba a tváril sa, že stále nemá dosť. A ako dopadol?

Alebo rozprávka „Najlepší priateľ“ , keď knieža svojím nekonečným šetrením a poukazovaním na ich biedu, ktorá vlastne nebola, bol nakoniec potrestaný zdvihnutým prstom samého Lucifera, že život nie je o zhromažďovaní majetku. Knieža sa navonok tváril ako chudák chudobný, ktorý musí šetriť ale chudobný vôbec nebol a zase snúbenec kontesy sa tváril ako veľký boháč zatiaľ čo bol len obyčajný chudák.

Ako rýchlo nás vie opantať bohatstvo a moc. Sú na svete ľudia, ktorí sú závistlivý a preto majetok niektorí ľudia zatĺkajú, tvária sa, že nič nemajú. A zase sú ľudia, ktorí majú a nechcú sa podeliť.
Ale či sme bohatí alebo chudobní, všetko je od Boha a preto nemáme byť lakomí ale dobroprajní. Majetok tu na zemi je len ďalším nástrojom „čerta“ na odvedenie od toho pravého čo máme v našom živote hľadať - a to Pána Ježiša. Amen

1. Ktorá je tvoja obľúbená rozprávka? Pozri si ju a napíš nám jej názov alebo nakresli z nej scénu, ktorá sa ti najviac páči.
2. Aj dospeláci radi pozerajú rozprávky; tak čo, milí dospeláci, ktorá je vaša obľúbená rozprávková postavička?
3. Popremýšľajte nad tým, či ste sa už stretli s človekom, ktorý toho mal veľmi málo a predsa bol ochotný sa podeliť.
4. Vyhľadaj v Biblii tieto texty Príslovia 14,8: Príslovia 12,9: Príslovia 11,24 a napíš nám ich do komentára
5. Popracuj na priloženom obrázku a precvič si mozgové závity 🙂