Nie vždy je slnko na oblohe

Nie vždy je slnko na oblohe

Marek 9, 14-29

Pán Boh nám dáva nový týždeň k dispozícii. Čakajú nás pekné a príjemné chvíle, ale aj ťažkosti a problémy, lebo tak to v živote chodí. Ako hovorí jedna mládežnícka pesnička: nie vždy je slnko na oblohe /ako aj v tieto posledné dni vidíme/. A ľudia, ktorí sú chorí, alebo ich niečo trápi, také slnko veľmi nevnímajú, aj keď svieti. Pretože sú smutní, ubolení, strápení a nevedia sa tešiť z ničoho. Taká bola aj rodina, ktorá mala chlapca, ktorý bol posadnutý démonom. Už sme o démonoch hovorili. Sú to zlí duchovia, spolupracovníci diabla, ktorí sa snažia bojovať proti Pánovi Ježišovi a nahovárajú ľudí na zlé. V Ježišovej dobe vstúpili do človeka, aby ho zničili. Dnes diabol pôsobí inými spôsobmi. Ale tak či tak treba povedať, že diabol sa nás ľudí nebojí. Jediný koho sa bojí je Pán Ježiš. On má nad diablom, démonmi, hriechom, zlom a smrťou moc. Preto aj démon, ktorý bol v tom chlapcovi, sa nebál učeníkov, ale iba Pána Ježiša. Preto Ho poslúchol a nechal chlapca na pokoji.

Diabol dnes pôsobí tak, že nás nahovorí na zlé veci: napr. nemodli sa, papuľuj mame, nerob si domáce úlohy, nečítaj si Bibliu, nepomáhaj, rob zle spolužiakom, ohováraj kamarátov, nepriznaj sa, ak si niečo pokazil.... A my ho poslúchame /tak ako ten chlapec, keď mu diabol povedal, aby šiel do ohňa alebo vody, on poslúchol/. Aj nás chce diabol zničiť,aby sme nešli do večného života, aby sme neverili a nenasledovali Pána Ježiša. Je len na nás, či budeme poslúchať Pána Ježiša a zavoláme si Ho v takých chvíľach v modlitbe na pomoc alebo poslúchneme diabla. Toho, koho si vyberieme, toho budeme poslúchať.

Pane Ježiši, chcem Ťa aj dnes poslúchať a nasledovať. Pomôž mi odolať diablovým ponukám. Osloboď ma spod jeho moci a daj, aby som si vždy vyberal cestu za Tebou. A keby som predsa len zhrešil, odpusť mi to, prosím. Amen.

Keď dnes budeš počuť zlé návrhy, ktoré by sa Pánu Bohu nepáčili, rozhodni sa správne! Nech ti v tom Pán Ježiš pomáha.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.