Malomocného viera

Malomocného viera

Choroba je zlá vec. Všetci chceme byť zdraví a chceme mať dosť energie, aby sme mohli pomáhať rodičom ale i pracovať na úlohách, ktoré nám teraz zadávajú učitelia cez internet.

Evanjelium podľa Marka 1, 40 - 45 

No keď sa  cítime veľmi  zle alebo máme vysokú teplotu, lekára navštíviť musíme...

... tak, ako aj muž z nášho dnešného príbehu. On bol veľmi chorý. Mal chorobu, ktorá sa volala malomocenstvo. Podľa wikipédie je to infekčná choroba, ktorá napáda dýchacie cesty ale i kožu. Teda, nie je to žiadna sranda. A aj preto muž, ktorý mal túto chorobu, na kolenách prosil Pána Ježiša o pomoc. Už musel byť veľmi zúfalý, nešťastný z tejto svojej choroby. No čo je oveľa dôležitejšie, v tomto našom príbehu, ten chorý muž VERIL, ŽE JEŽIŠ HO  UZDRAVÍ.

A čo urobil Ježiš? Ľutoval toho človeka. Bolo Ježišovi ľúto, že tento človek takto trpí a pomohol mu. Ježiš toho malomocného muža uzdravil. Aaaaale prikázal mu, aby o tom nikomu nehovoril. No tento muž to všade rozhlasoval; každému povedal, že Ježiš ho uzdravil.  Tááák veľmi sa tešil, že je zase zdravý. A tak všetko vykecal. Táto správa sa rozletela rýchlosťou blesku...

... každý chcel toho Ježiša vidieť; každý chcel od Neho niečo; pomoc, uzdravenie. A tak sa Pán Ježiš rozhodol, že nepôjde do mesta, ale bude sa chvíľu zdržiavať na pustých, osamelých miestach.

Ježiš na takýchto osamelých miestach oddychoval ale aj sa modlil. Naberal silu a energiu, aby mohol naďalej pomáhať ľuďom.  Amen

Najmenší:  Nakresli obrázok: čo musíme jesť, aby sme boli zdraví a mali dostatok energie.

Starší: Popremýšľaj o tom čo by si si so sebou zobral/ zobrala na osamelé miesto. Skús ešte popremýšľať o tom za čo sa ty najviac modlíš. Modlíš sa iba za seba a svoje túžby a priania alebo sa modlíš aj za ľudí okolo seba?

Najstarší: Nájdi na internete ako inak sa volá choroba malomocenstvo ( aspoň 2 názvy) .

Všeobecná:  Popremýšľaj o tom, čo všetko si vykecal / vykecala ty a pritom si si to mal/mala nechať pre seba. Ako si sa cítil/ cítila keď sa človek, ktorý ti zveril svoje tajomstvo dozvedel, že si ho povedal niekomu inému. Ospravedlnil si sa?  Bolo ti to ľúto?

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.