Lekár lieči, BOH uzdravuje

Lekár lieči, BOH uzdravuje

Ahoj deti, asi ste už počuli slovo – koronavírus, však? Myslím, že dnes nie je človek, ktorý by to slovo nepočul alebo nepovedal. Viete ako taký vírus vyzerá? Je sympatický? Na čo sa podobá? Spôsobuje nejakú nepríjemnú chorobu? Povedali vám, komu môže tento vírus najviac uškodiť, aký je nebezpečný? Asi nosíte rúška, keď idete náhodou von, hoci, treba byť radšej doma. To všetci musíme, ale aj chceme, aby sme pomohli s týmto vírusom bojovať. Veríme, že ho porazíme. Je to pre nás všetkých veľmi dôležité.

27.3.2020 ev. podľa Marka 1:32-34

Za čias Pána Ježiša boli ľudia veľmi často chorí. Mali choroby, s ktorými si nevedeli rady, podobne ako aj my si niekedy nevieme rady s niektorými nemocami. Aj ľudia Ježišovej doby mali svoje vírusy, ale nevedeli, že to, čo ich trápi spôsobil nejaký vírus.

My dnes sa bojíme o seba a aj o svojich blízkych. Aj voľakedy sa ľudia báli a chceli pre svojich blízkych zdravie. Zrazu sa objavil Ježiš. Nádej, svetlo! A keď ľudia zistili, že má moc uzdravovať, prinášali k Nemu svojich drahých. A on ich uzdravoval, od všetkých nemocí. Čítali sme si, že vyháňal aj démonov. Démoni pôsobili v ľuďoch veľmi zlé veci. Ale Ježiš mal nad nimi moc, lebo Ježiš má moc nad diablom a démoni boli od neho. Ľudia sa báli démonov, ale démoni sa báli Ježiša. Ja verím, aj dnes, že ten zlý vírus musí poraziť Pán Ježiš. Modlime sa za to!

Úlohy pre deti:

Porozmýšľajte a nakreslite aké sú znaky nemocnice a aké je číslo prvej pomoci. Ak neviete, nech pomôžu rodičia. Skúste nakresliť koronavírus.

Zahrajte sa na lekára a skúste si povedať, čo všetko by ste ako liečbu poradili človeku, ktorého bolí hlava, je mu zima, bolí ho hrdlo, kašle a kýcha. Viete odmerať teplotu?

Skús vysvetliť čo znamená príslovie: „ Lekár lieči, BOH uzdravuje.“

Čo vyrobil Mojžiš na púšti, aby poskytol liečbu pre izraelcov, ktorý trpeli ohnivými hadmi?

Pomodlime sa ráno a večer počas najbližších dní za starých, chorých, nemocných, za všetkých, ktorí sú v očakávaní Božej milosti a pomoci, uzdravenia. Modlime sa za lekárov a pracovníkov.

OZNAM: zabezpečte si dnes veľkú Margot tyčinku/čokoládu (alebo viac malých) - zajtra sa dozviete, aké využitie jej nájdeme 

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.