...I neuvoď nás do pokušenia

Neviem ako vy priatelia, ale ja toto slovné spojenie opakujem teda statočne.
Myslím, že každý z nás máme nejakú neresť, niečo zlé v našej mysli, v našej podstate čomu nevieme odolať, čo nás stále a stále privádza k tomu urobiť niečo zlé.
Satan pozná takú tú našu pandorinu skrinku a stále nás podporuje v tom, aby sme pokušeniu prepadli znova a znova. Môžeme si však povedať, že v nás satan vidí silného protivníka?
Keď nás to pokúša zo strany na stranu, treba sa hlavne vedieť správne rozhodnúť.
Na deti v dnešnej dobe padá množstvo pokušení. Je viac možností a ľahší prístup k nim.
Môžeš sa rozhodnúť či budeš celé doobedie hrať videohru, ktorá ťa naučí len veľa zlého alebo stráviš čas so súrodencami a rodičmi.
Tiež sa môžeš rozhodnúť či na požiadanie rodičov si upraceš izbu, pomôžeš s domácimi prácami, postaráš sa o mladšieho súrodenca alebo len škaredo odvrkneš a tresneš dverami na svojej izbe.
Kresťan či nekresťan, všetci máme na výber rovnako, len nás kresťanov viera a sila Ducha Svätého vedie k správnemu a dobrému rozhodnutiu.
Pane a Ocko náš. Prosíme, veď nás k správnym rozhodnutiam každý deň. Amen