Dôležitý oznam

Dôležitý oznam

...ehm, ehm, pozor, pozor – hlásenie miestneho rozhlasu...

Evanjelium podľa Marka 1, 14 -15 

...či ako sa to začína? Keď si pozriete starý film alebo sa opýtate starých rodičov, tak zistíte, že hlásenie sa nejako tak začínalo. Dnes, v 21.storočí, je to samozrejme iné. Vypočujeme si známu ľudovku alebo modernú pieseň a potom začujeme slová: vážení občania, prajeme vám príjemný deň, vypočujte si miestne oznamy. A čo sa dozvieme? Vždy niečo, čo je pre nás dôležité.

Dôležitú správu má pre nás aj Biblia. Tou správou je Božie evanjelium (joooj ale je to ťažké slovo) . A čuduj sa svete, evanjelium je tiež správou. Nie je to však správa obyčajná. Evanjelium je radostná správa o Božej láske k nám ľuďom. Je fantastické, že nás Pán Boh má tak rád, že nám daroval svojho jediného Syna – Ježiša.

Táto radostná správa zaznela dávno pred tým ako si sa ty alebo ja narodil. A táto správa, vážení občania, je dôležitá aj dnes. Preto venujte, prosím, pozornosť tomuto oznamu: naplnil sa čas...kajajte sa ( teda: ľutujte)...a verte.

Táto správa prišla presne vhod. Znie nám v tom najlepšom možnom čase. Ján Krstiteľ ( už viete, kto to bol) bol vo väzení. A viete, aj my sme teraz v tomto čase vírusu, akoby vo väzení; ale je to pre naše dobro. MUSÍME SA ZDRŽIAVAŤ DOMA, no nemusíš byť preto smutný. S rodičmi, dedkom i babkou sa dá pekne prežiť deň. Prišiel aj k nám ten čas, keď máme možnosť sa porozprávať medzi sebou a povedať si aj to, čo nemal vysloviť a čo som dnes radšej nemal urobiť ( napr. povedať sestre, že je protivná alebo mohol som radšej bez odvrávania umyť tie dva šálky z raňajok).

A nakoniec dôležitý oznam: veriť v radostnú zvesť o tom, že Pán Ježiš je s nami každý deň a pripravuje pre nás niečo nádherné, úžasné a úchvatné. Je to Božie kráľovstvo a tam bude všetko dokonalé. Amen

AKTIVITY:

najmladší: s pomocou rodičov alebo dedka-babky, vystrihni z papiera asi 5cm široký a 15cm dlhý prúžok a nakresli si tam obrázok z tvojej obľúbenej SLOVENSKEJ rozprávky, v ktorej dobro víťazí nad zlom ; následne to môžeš použiť ako záložku do knihy, ktorú práve čítaš

starší: na lístoček napíš dobrú správu, ktorú by si chcel/chcela povedať členom tvojej rodiny; lístoček im polož napr. pod vankúš, na nočný alebo písací stolík. Určite sa potešia.

najstarší: zapni si RTVS 1 – večerné správy a počúvaj pozorne a počítaj koľko si počul dobrých a koľko zlých správ. Odpoveď čakáme v komentároch.

všeobecné: v našich životoch, domácnostiach a rodinách nie je všetko dokonalé, ale mohlo by to byť lepšie. A tak mám pre vás výzvu: usmejme sa na členov našej rodiny vždy keď okolo nich prejdeme.


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.