Ahoj besiedkári :)

Ahoj besiedkári :)

Tešíte sa, kedy už konečne pôjdete na Detskú besiedku tak ako my doma? To vám verím. A aby vám čas rýchlejšie ušiel, tak sa môžete zahrať nejaké hry a aktivity.

Ukazovacie pesničky (aj pre tých najmenších) 

Zaspievajte si doma ukazovacie pesničky, ktoré spievate na besiedke. My máme doma najradšej „Či si veľký, či si malý“, „Budem ako strom“, „Dávaj pozor malé oko“, „Muž múdry“ . Zaspievajte si aj iné besiedkárske pesničky, lebo aj to je spôsob, ako môžeme oslavovať Pána Boha.

Kreslenie zvieratiek 

Na hru potrebuješ najmenej dvoch. Jeden začne kresliť zviera, ktoré sa nachádza v Biblii. Stopnite si, za aký čas sa vám podarí kreslené zviera uhádnuť.

Hádaj pesničku

Zaspievajte si so súrodencami a s rodičmi iba melódiu pesničky, ktorú spievate na besiedke. Hádajte názov pesničky. Ak máte  aj noty a viete hrať na hudobnom nástroji, môžete si túto hru takto spestriť. Tip: Jednu peknú pesničku nájdeš v Evanjelickom spevníku s číslom 620.

Biblické povolania

Pantomímou znázorni rôzne povolania z Biblie. Skúste znázorniť napríklad rybárov, pastierov, roľníkov, ale aj netradičnejšie, napríklad kráľovský pohárnik.

Hľadanie veršov

Stopnite si, za aký čas sa vám podarí nájsť verš v Biblii. Môžete použiť verše, ktoré ste sa učili na besiedke. Skúste si zlepšiť skóre tým, že jeden verš budete hľadať aj viackrát. Pozor, na začiatku hľadania majte vždy zavretú Bibliu.

Mená v kalendári

Zoberte si slovenský stolový kalendár, kde sú napísané meninové mená. Ak poznáš meno, ktoré sa nachádza v Biblii, dajte si ku nemu guľôčku, k ženským červenú a k mužským modrú.


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.