Zbombardovaný sklad v Kyjeve

Zbombardovaný sklad v Kyjeve GELCU NEWS

10. októbra 2022 bol počas hromadného raketového ostreľovania Ukrajiny zničený sklad v časti Kyjevskej oblasti, kde bola uskladnená aj humanitárna pomoc z Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku. Jedna osoba bola zabitá, niekoľko ďalších bolo zranených, dvaja s popáleninami sú v nemocnici. Humanitárna pomoc bola určená pre obyvateľstvo v okupovaných územiach Kyjeva, Černihivských oblastí a v pohraničných oblastiach.

O situácii píše aj náš humanitárny koordinátor, Bevan Stein: "Sedím teraz vo svojom veľkom kamióne, práve sa vraciam z doručovania zásob z Poľska na Ukrajinu, čakám na prechod späť na Slovensko a počujem sirény oznamujúce letecké nálety. Dostáva sa ku mne video od našej partnerky Lydie Tselsdorf, na ktorom sú zábery zo skladu, ktorý sme ako ECAV používali v Kyjeve. Pri poslednom raketovom útoku sme zjavne stratili až 3 tony zásob. Čo je však horšie, o život prišiel vodič vysokozdvižného vozíka, Sergej!"

Aktuálne organizujeme prostredníctvom ECAV nový celonárodný projekt- poskytnúť ďalších 8 ton pomoci pre siroty a vysídlené rodiny v najviac zasiahnutých oblastiach Černihiva, severne od Kyjeva. Pozývame všetky cirkevné zbory a školy po celom Slovensku, aby vyzbierali dostatok pomoci pre 1 600 žien a detí na jeden mesiac. Modlime sa prosím za tento projekt: "Krabice požehnania". Modlime sa, aby boli tieto dary nie len o potravinách a zdravotných potrebách, ale aby boli dôkazom jednoty v tele Kristovom a rovnako prejavom evanjelizácie založenej na súcite.