Ekumenický pašiový sprievod 7.4.2023

Ekumenické spoločenstvo cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice Vás pozýva na 28. Ekumenický pašiový sprievod na Veľký piatok v Košiciach dňa 07.4.2023 o 13:00 hod. so začiatkom pri kostole ECAV na Mlynskej ulici. Téma: „… ja som cesta, pravda i život“ (Jn 4, 6)

Ekumenické pašiové sprievody v Košiciach majú už 29-ročnú tradíciu. Pripravujú ho členovia Ekumenického spoločenstva cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice: Apoštolská cirkev, Bratská jednota baptistov, Cirkev bratská, Cirkev československá husitská, Evanjelická cirkev a. v., Gréckokatolícka cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Rímskokatolícka cirkev a Teologická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Bohoslužba jedinečne spája veľkopiatkové obyčaje kráčať v sprievode (symbolicky nasledovať Ježiša Krista),  čítať zo Svätého písma o jeho utrpení a ohlasovať jeho lásku k človeku. Toto napomáha a súčasne i vytvára novú jednotu medzi všetkými kresťanskými cirkvami i ľuďmi dobrej vôle. Tohtoročné modlitby a úvahy budú na mimoriadne aktuálnu tému Synodality: „Spoločníci na ceste“. Ekumenickú akciu podporilo mesto Košice.