Začiatok adventu v Bratislave-Prievoze

Začiatok adventu v Bratislave-Prievoze

Začiatok adventu sa v CZ ECAV Bratislava-Prievoz niesol v duchu rodinných aktivít. V CZ ECAV Bratislava-Prievoz v piatok pred 1. adventnou nedeľou deti za pomoci svojich rodičov vyrábali adventné vence. Na 1. adventnú nedeľu po prvý raz vystúpil detský spevokol. Požehnaný advent veriacim zaželal generálny biskup Miloš Klátik.
Začiatok adventu sa v CZ ECAV Bratislava-Prievoz niesol v duchu rodinných aktivít. Deti za pomoci svojich rodičov vlastnoručne vyrábali adventné vence. Zborový dom sa naplnil vôňou ihličia. Na výrobu vencov boli pripravené aranžovacie hmoty, adventné sviečky rôznych farieb, ihličie a všakovaké drobné ozdoby. Organizačne celú aktivitu zastrešili dievčatá z besiedkarskeho animačného tímu.

V rámci hlavných služieb Božích na 1. adventnú nedeľu prvýkrát vystúpil nový detský spevokol. Pod vedením kantorky Lenky Plajdičkovej sa od septembra v CZ ECAV Bratislava-Prievoz pravidelne stretáva 12 detí, ktoré sa na týchto hodinách zoznamujú so základmi spevu. Prvé vystúpenie malo veľký úspech a spevokol dostal oficiálne meno: SERAFÍN. Každé dieťa po vystúpení dostalo odznak s názvom a logom spevokolu, ako aj sladkú odmenu.

Na záver prítomných pozdravil aj dôstojný brat generálny biskup Miloš Klátik a zaželal všetkým požehnaný advent.

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.