Tradícia obľúbených víkendových seminárov Domina pokračuje

Tradícia obľúbených víkendových seminárov Domina pokračuje

Na tohtoročnom jesennom pobyte Domina sa zúčastnilo rekordných 44 žiačok a žiakov Evanjelického kolegiálneho gymnázia v Prešove. Už tradičný víkendový seminár sa uskutočnil počas posledného novembrového víkendu v MEMC Ichthys vo Veľkom Slavkove.
Mladších aj starších gymnazistov na víkendovke spolu s tímom Domina sprevádzali ThDr. Matej Oráč, PhD., duchovný správca školy, a Mgr. Jela Zakarovská, zástupkyňa riaditeľa školy.

Domino je krúžok, na ktorom sa gymnazisti stretávajú dvakrát mesačne pod záštitou ThDr. Mateja Oráča, PhD. Organizačne ho pripravuje tím Domina – skupina starších žiakov. Účastníci krúžku sa venujú biblickým témam a spoločným modlitbám, no vzájomné spoločenstvo budujú aj rôznymi hrami, spevom piesní a prípravou i spoločnou konzumáciou jednoduchého občerstvenia.

Víkendový seminár mal názov 2008. Je to číslo, ktoré označuje rok, v ktorom sa činnosť Domina začala. Nebolo to však spomienkové stretnutie. Skôr sa organizátori sústredili na využitie doterajších pozitívnych skúseností a optimalizovanie programu, aby sa účastníci rozdielneho veku a záujmov mohli pod duchovným vedením lepšie spoznať, vybudovať vzťahy a spustiť reťazovú reakciu pozitívnych zmien vo svojom duchovnom i praktickom živote. Kľúčové body programu - zamyslenia ThDr. Mateja Oráča, PhD., Mgr. Vladimíra Maťaša, riaditeľa MEMC Ichthys, a Mgr. Stanislava Gurku z Domu na polceste vo Veľkom Slavkove, modlitby a spev mládežníckych piesní preto dopĺňala pestrá ponuka aktivít. Žiačky a žiaci si pod vedením členov tímu Domina mohli zašportovať, vyrobiť nejakú maličkosť, zahrať si rôzne hry, sledovať naživo talkshow, hrať v scénkach, zatancovať si, vypočuť si prednášku profesionálneho vojaka, porozprávať sa a splniť rôzne zábavné úlohy.

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.