Prečítajte si v EPST č. 49 - 50

Prečítajte si v  EPST č.  49 - 50

Advent je pre mnohých ľudí časom stresu, zhonu, keď sa snažia pripraviť svoje domácnosti na blížiace sa sviatky Vianoc, nakúpiť darčeky pre celú rodinu a vyzdobiť si príbytky tak, ako sa patrí... Často však popri všetkých týchto úlohách zabúdame na to podstatné – skutočný zmysel adventného času čakania a príprav. O tom, ako prežiť advent bez zhonu, hovorí aj téma najnovšieho dvojčísla EPST.
Okrem nej v dvojčísle nájdete pokračovanie rubriky Kostnická iskrička či výklad Písma svätého zameraný na úvahu o tom, že láska je aj rozumovým hľadaním. Prečítate si myšlienky Jana Karafiáta, ktoré adresoval nielen mladým zborovým farárom.

Dozviete sa, aké témy rezonovali na stretnutí najvyšších predstaviteľov cirkví a čo bolo cieľom návštevy maďarskej veľvyslankyne na generálnom biskupskom úrade.

Priblížime si život otca a syna Mišurovcov, ktorí sa preslávili ako úspešní podnikatelia v Budapešti ,a predstavíme vám život v diakonickom stredisku v Kšinnej. Spolu s Poslom môžete nazrieť do obsahu budúcoročného Tranovského kalendára i prečítať si názory na témU odluky cirkví od štátu. Číslo uzatvára informácia o dni zborovej diakonie v Liptovskom Mikuláši.

V tomto dvojčísle je pre vás pripravená aj literárna príloha Ozvena s 24 stranami zaujímavého čítania.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.