Vyšlo vianočné dvojčíslo EPST

Vyšlo vianočné dvojčíslo EPST

V predvianočnom týždni sa vám do rúk dostane posledné tohtoročné dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier – s prekvapením pre predplatiteľov. Každý v ňom nájde až dva darčeky.
Dvojčíslo otvára homília generálneho biskupa Miloša Klátika, ako aj pozdravy všetkých troch biskupov a dozorcov pre čitateľov Posla k Vianociam.
Prinášame aj rozhovor s Jelou Krčméry-Vrteľovou, nadanou a pritom veľmi skromnou libretistkou, prekladateľkou a publicistkou – dcérou evanjelického farára Štefana Krčméryho.
Na spravodajských stranách prinášame aktualitu o návrate prvého slovenského evanjelického duchovného z misie v Afganistane.
Oddychová strana je ladená vianočne. Dočítate sa na nej o vianočných oblátkach a Ladislav Fričovský vám porozpráva príbeh Miesto pre dieťa.
Hlavná téma Posla tentoraz hovorí o vianočnom období, ktoré má byť časom odpustenia. Navštívili sme aj rodinu Moravčíkovcov, ktorá je úzko spätá s kostolom.
V príspevku Miloša Gdovina si objasníme ďalšie pozoruhodné udalosti v rámci Šopronského snemu 1681.
O najsmutnejších Vianociach Jána Pavlova, väzneného evanjelického farára, sa dočítate na dvojstrane 16-17.
K vianočným sviatkom patrí aj hudba, pieseň, o ktorej hovoríme v článku kantorky Dariny Dudášovej.
Vo veľkej ankete vám evanjelické osobnosti prezradia, aké Vianoce by si priali prežiť v tomto roku.
Recenzia patrí trom knihám Ruda Brtáňa – cyklu Živé roky.

Redakcia EPST Vám všetkým želá požehnané vianočné sviatky. Tešíme sa na stretnutie s vami v prvom novoročnom dvojčísle, ktoré vyjde 11. januára 2012.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.