V Zbore väzenskej a justičnej stráže

V Zbore väzenskej a justičnej stráže

Generálny biskup ECAV na Slovensku a predseda ERC v SR Miloš Klátik s generálnym duchovným v OS a OZ SR pplk. Mgr. Miroslavom Táborským navštívili 7. 12. 2011 aj Úrad EPS Zboru väzenskej a justičnej stráže v Bratislave.
Po návšteve na Úrade ekumenickej pastoračnej služby MV SR v dopoludňajších hodinách pokračovali v návšteve na Úrade EPS ZVJS, ktorý sa nachádza v Ústave na výkon väzby v Bratislave, a na Generálnom riaditeľstve v Bratislave.

V ústave na výkon väzby ich prijal riaditeľ pplk. Mgr. Peter Sloboda. Prešli tzv. vyšetrovačkami a oboznámili sa s podmienkami dobrovoľnej i profesionálnej evanjelizačnej práce. Za asistencie staršieho duchovného mjr. Jána Šefčíka si prezreli tzv. otvorené oddelenie, kde vykonávajú pastoračnú činnosť, ako aj miesto, kde sa konajú pobožnosti.

Na záver kontrolného dňa navštívili Generálne riaditeľstvo ZVJS, kde boli prijatí generálnym riaditeľom plk. Mgr. Róbertom Mudrončekom a námestníkom GR ZVJS plk. Ing. Milošom Drgom. Na stretnutí hovorili o ďalších impulzoch na rozvoj duchovnej práce s osobami zbavenými osobnej slobody.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.