Prišiel k nám Boží Syn

Prišiel k nám Boží Syn

Mužský spevácky zbor pri CZ ECAV Záriečie (TUS) sa rozhodol predstaviť svoje vianočné CD biblicky – trikrát. Výsledok svojej práce s radostnou zvesťou o príchode Božieho Syna prezentovali na viacerých miestach.
CD s názvom Prišiel k nám Boží Syn bolo s Božou pomocou slávnostne uvedené v prvú adventnú nedeľu na službách Božích s Večerou Pánovou v domácom cirkevnom zbore v Záriečí. Tam okrem úvodnej piesne z CD odzneli aj úprimné poďakovania všetkým zainteresovaným. Nechýbala modlitba vďaky za Božiu milosť, z ktorej toto dielko vzišlo.

Druhé podujatie sa konalo v nasledujúcu nedeľu v Evanjelickom chráme Božom v Púchove, v ktorom sa konala väčšina skúšok s organistom. Spevokol spolu s domácim farárom Ondrejom Rišianom pripravil príležitostné služby Božie, ktoré zúčastnených previedli proroctvami o narodení, príbehom očakávania ich naplnenia a napokon i dočkania sa plnosti času.

Posledné predstavenie nového hudobného nosiča sa konalo 6. 12. 2011 na Hlavnom námestí v Bratislave, kde toto pomerne mladé teleso vystúpilo spolu s dirigentkou Ivanou Sabanošovou v rámci programu Nadácie Výskum rakoviny. Tu spevokol prezentoval nielen piesne z CD, ale aj niečo z tradícií púchovskej doliny – trúbenie na fujarách trombitách. Patrónmi tohto CD sa s radosťou stali hudobný skladateľ Igor Bázlik, dirigent Adrián Kokoš a publicista Samo Trnka.

Nech piesne z tohto vianočného CD prinášajú do našich domácností pokoj a radosť.

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.