Nečakaná návšteva v Devičí

Nečakaná návšteva v Devičí

Vo štvrtok 8. decembra, tak ako predtým každý štvrtok, sa o 16.00 hod. začalo stretnutie s deťmi v CZ Devičie. Pomodlili sme sa, zaspievali zopár detských ukazovacích piesní a išli sme nacvičovať program k Vianociam.
Keď sme nacvičovanie skončili a deti si sadali na svoje miesta, ktosi zaklopal a do miestnosti vošla nečakaná návšteva. Mikuláš, anjel a dvaja čerti. To bol zážitok! Najprv strach v detských očkách a až neskôr úsmev na tvári, keď deti zistili, že to nie sú naozajstní čerti. Aby si deti zaslúžili od Mikuláša nejakú tú sladkú odmenu, recitovali mu básničky, ktoré sa naučili k Vianociam. Nakoniec mu všetci zaspievali pieseň Dávaj pozor malé oko... a Je veľký náš Boh..., ktorými sme sa s nečakanou, vzácnou návštevou rozlúčili.
Potom sme v stretnutí pokračovali rozprávaním o advente a Vianociach. Deti dostali aj domácu úlohu, keďže návšteva nás vyrušila a nestihli si vymaľovať obrázok s adventným vencom. Plné dojatia a radosti s balíčkami v malých rúčkach odchádzali do svojich domovov.

A čo bolo s nečakanou návštevou? Tá sa potom o hodinku vrátila. Pri malom občerstvení sme s už odmaskovanými mládežníkmi hodnotili, akú radosť dokázali spraviť deťom, a spomínali sme na to, ako sme sa aj my, keď sme boli mladší, báli hlavne čerta.

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.