Generálny biskup s mladými MYS

Generálny biskup s mladými MYS

V sobotu 17. 12. 2011 sa opäť konalo seniorátne stretnutie mládeže Myjavského seniorátu. Tentoraz sa stretli v Krajnom a zúčastnili sa na ňom aj generálny biskup Miloš Klátik a senior MYS Juraj Šefčík.
Tému stretnutia „Boh je milostivý“ mládeži a duchom mladým priblížil brat generálny biskup na základe Žalmu 86, 15: „Ale Ty, Pane, si ľútostivý a milostivý Boh, zhovievajúci, hojný v milosti a vernosti.“ Milosť je jednou z Božích vlastností. Mnohokrát sa o nej mohol presvedčiť starozmluvný ľud. V Ježišovi Kristovi je milosť Božia daná každému, kto k Nemu príde s kajúcim vyznaním: „Otče, zhrešil som, buď milostivý mne hriešnemu“. Brat biskup na záver zdôraznil, že milosť si nemôžeme zaslúžiť, je to dar Božej lásky. Ak si to však vážime, vidieť to na nás – v našej poslušnosti a dôvere k Pánu Bohu.

Po duchovnom programe, kde nás pri speve mládežníckych piesní na Božiu chválu nás sprevádzala domáca mládežnícka skupina ELEOS, nasledovala voľnejšia časť stretnutia, kde sme sa pri koláčikoch a čaji mohli porozprávať, povzbudzovať sa vo viere, utužovať priateľstvá, ale i spoznať sa s novými ľuďmi zo seniorátu. Domov odchádzal každý obohatený a povzbudený Božím slovom, malým darčekom a zlatým veršíkom − Ján 3, 16.

Pred začiatkom stretnutia si mohli ľudia pozrieť a zakúpiť výrobky detí z Komunitného centra Drahuškovo v Krajnom a DSS Čistá duša v Trenčíne. Vďaka patrí Bohu za takúto možnosť stretávania sa a za ľudí, ktorých do tejto služby povolal. Tešíme sa na ďalšie seniorátne stretnutie mládeže MYS (Klub iSKejp412) v januári v Turej Lúke.

Foto: Patrícia Bukovčanová

Galéria k článku

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.