OBMEDZENIE a uvoľnenie

OBMEDZENIE a uvoľnenie

Bratia a sestry, určite ste už zachytili informáciu o zmene a zmiernení prísnych opatrení z 28.9.2020 vzťahujúcich sa aj na život cirkvi. 
Dnešným (30.9.2020) vyhlásením hlavného hygienika a premiéra SR sa podľa zmenených predpisov umožňuje organizácia bohoslužieb aj všetkých vnútromisijných aktivít s max. počtom 50 ľudí vrátane Vás ako slúžiacich.
Nechávame na vašom zvážení, ako na túto situáciu zareagujete, v rámci možností vášho cirkevného zboru. Riešení je niekoľko:
- prejsť do online priestoru - najmä vo väčších CZ, kde selektovať počet ľudí v chráme môže byť náročné a je tu riziko vzniku sporných situácií,
- zorganizovať viacero SB počas nedele s počtom 50 ľudí na SB ( jedny SB by mohli byť vyčlenené pre rizikovú vekovú skupinu nad 65 rokov),

- skombinovať ONLINE vysielanie s menšou účasťou tých, ktorí nemajú prístup k internetu, a pod.

Upozorňujeme, že organizácia konfirmačnej výučby aj všetkých ostatných vnútromisijných aktivít musí byť v rovnakom nastavení v max. počte 50 ľudí a s dodržiavaním všetkých ďalších epidemiologických opatrení.


Od zajtra platí a je vyhlásený aj núdzový stav v krajine. Nech nás aj táto okolnosť vedie k vzájomnej jednote v zdpovednosti, ale aj vzájomnej všímavosti, aby sme aj v týchto pohnutých a náročných časoch dokázali podávať pomocnú ruku všetkým núdznym, a skladať tie isté ruky k úprimným modlitbám.


S prianím Božieho pokoja a Božej ochrany, Zbor biskupov ECAV 

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.