Novoročná pomoc Ukrajine

Bratia a sestry, drahí priatelia. V závere roka 2023 oslovil vedenie Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku o pomoc pri nákupe potravín brat biskup Alexander Gross z Nemeckej evanjelicko-luteránskej cirkvi na Ukrajine.

Brat biskup napísal: "V mene cirkvi na Ukrajine vám blahoželám k blížiacim sa Vianociam nášho Pána Ježiša Krista! Svetlo Kristovo preniká do každej temnoty a my ho na Ukrajine v ťažkých vojnových časoch zúfalo potrebujeme. Úprimne ďakujeme vašej cirkvi za podporu ukrajinských utečencov a podporu Ukrajincov na Ukrajine. Naša komunita vykonáva systematickú sociálnu prácu v 8 obciach, podporuje 1260 dôchodcov stravou a liekmi. Len vďaka vašej pomoci v rokoch 2022-2023 dostali všetci títo ľudia potravinové balíčky dvakrát. V roku 2024 pokračujeme v našej práci. Keďže ceny rastú, aj na vyplácanie dôchodkov je čoraz menej peňazí (v priemere 60 – 70 eur mesačne). Podpora sa zmenšuje a katastrofa sa zhoršuje. Žiadame Vás o pomoc pri fungovaní nášho sociálneho projektu. Nakupujeme produkty na Ukrajine a naďalej sme blízko ľuďom v ťažkých situáciách."

Predsedníctvo ECAV a predsedníctva oboch dištriktov odsúhlasili pomoc vo výške 7 000 €, ktorú ešte v ten deň, poslali na účet Ukrajinskej diakonie. Naša partneri za to nakúpia potrebnú pomoc.

Bratia a sestry, milí evanjelici, priatelia, dobrodinci. Nezabúdajme ani v týchto dňoch, v čase hojnosti, pokoja a dostatku, ktorý vďaka Bohu na Slovensku máme, na našich susedov, ktorí v dôsledku vojnového konfliktu trpia a nie vlastnou vinou sa dostali do ťažkej a náročnej situácie. Prosíme vás o podporu zbierky, ktorá je stále aktívna a aj veľmi potrebná.

LINK na transparentný účet:  https://tinyurl.com/ecav-ukrajina

ĎAKUJEME